Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Awans ekonomistów Staszica. Kolejny etap Olimpiady ZUS

fot. powierzone

fot. powierzone

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle, 22 listopada 2022 r. odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych #pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Olimpiada ZUS od lat w szkole wpisuje się w program realizowanych projektów ekonomicznych na zajęcia pozalekcyjne wspartych finansowo przez Powiat Nakielski, w bieżącym roku pn. „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość”.

W etapie szkolnym wzięło udział 145 uczniów. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Do zawodów okręgowych zgodnie z regulaminem zakwalifikowało się trzech ekonomistów z maksymalną ilość punktów: Zuzanna Gajewska (kl. IVcg), Marika Łasa (kl. IVcg) oraz Krystian Kwaśniewski (kl. IIIc). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach wojewódzkich II stopnia w Toruniu.

Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Koordynatorzy realizowanego projektu: Grażyna Kinderman, i Agnieszka Rotkiewicz oraz nauczyciel: Małgorzata Fedec.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)