Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 listopada 2020

Czas napraw w bloku na os. K. Wielkiego. "Gdzie bezpieczeństwo mieszkańców?"

fot. MM

fot. MM

Nasz Internauta poruszył temat czasu napraw, które przeprowadzane #są w bloku na os. Kazimierza Wielkiego w Nakle. Treść wiadomości zamieszczamy poniżej.

Chciałbym wyrazić swoją opinię o spółdzielni mieszkaniowej Chrobry. To najgorsze dziadostwo chyba w historii Nakła. Niedawno były z nimi wojny o wysokich dopłatach na ogrzewanie, a teraz blok na osiedlu Kazimierza Wielkiego jest bez gazu na conajmniej miesiąc, o ile oczywiście pseudo fachowcy się wyrobią z naprawą. W zeszłym roku w pierwszej klatce mieliśmy identyczną sytuację w piwnicy z wyciekiem gazu. W tym roku problem jest w drugiej klatce, bo przecież ciężko było od razu w zeszłym roku wszystko posprawdzać. Pseudo fachowcy zamiast puścić nowe rury od gazu w szybie wentylacyjnym, który jest do tego przeznaczony (idą tam również stare rury od gazu) to idą na łatwiznę i będą montować instalację przez całe mieszkania aż do klatki schodowej, bo tak oczywiście jest najprościej i najtańszym kosztem. A gdzie bezpieczeństwo mieszkańców??? Czy spółdzielnia poczuwa się do odpowiedzialności za zniszczenia w mieszkaniach i bezpieczeństwo lokatorów?? Oczywiście, że nie!!!! Poza tym, teren zielony na naszym osiedlu pozostawiał wiele do życzenia dopiero po kilku telefonach raczyli w końcu skosić te haszcze, które nie były koszone od zeszłego roku. Co robią w tej spółdzielni wszyscy ludzie?? Jak naprawdę ciężko się Wam pracuje to radzę zrezygnować z ciepłej posady i dać pracować i dbać o wszystko tym, którzy naprawdę mają do tego smykałkę!! W tym roku było już kilka podwyżek do czynszu!!!! Za co człowiek płaci, skoro wszyscy w spółdzielni mają mieszkańców totalnie w dupie???!!!! Weźcie się w końcu do roboty, bo pieniążki brać to pierwsi, ale żeby zrobić coś dla mieszkańców to nie ma komu!!!!!

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 20 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • -18 (22)

  De, w dniu 19-11-2020 13:19:27 napisał:

  Jednak z ciebie pseudo fachowiec nie masz pojęcia widać o instalacjach gazowych , dziwię się że ten portal daje się wpuszczać w przysłowiowe maliny.Trzeba zapytać u źródła a później puszczać tekst człowieka który wogule nie ma pojęcia co pisze , jeszcze dodam że mieszkam w tym bloku i dajmy pracować fachowcom .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 9 (11)

  M, w dniu 19-11-2020 13:23:23 napisał:

  W jednym mieszkaniu w pierwszej klatce po znajomości puscili rure od gazu w szybie zamiast od klatki przez mieszkanie. Masakra. Do tego przy remoncie pracownicy pala papierosy i pranie z suszarni śmierdzi dymem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  piniondz, w dniu 19-11-2020 13:24:44 napisał:

  Nigdy nie zaufam człowiekowi, który na pieniądze mówi "pieniążki"

  odpowiedz

  • 18 (18)

  Kk, w dniu 19-11-2020 13:48:29 napisał:

  Najgorszy prezes od początku spółdzielni

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mc hammer, w dniu 19-11-2020 14:14:59 napisał:

  Przygotuj sie na nastepną podwyzkę od stycznia za śmieci. Tam też napisz ze 3 podwyżka jest!

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Ewa, w dniu 19-11-2020 15:47:30 napisał:

  Klatki nie są remontowane i jest lastryko na klatkach. To jest dziadostwo

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszanka , w dniu 19-11-2020 17:05:42 napisał:

  Lampy przed blokiem się nie palą 3 tygodnie dzwonię mają to gdzieś a trawniki zielsko udało im się skosić od czerwca dopiero w listopadzie jedna Wielka Patologia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (11)

  bezprawnik, w dniu 19-11-2020 18:24:28 napisał:

  Sprawa rzekomych wycieków lub nieszczelności gazu na którą "firma" łowi naiwnych spółdzielców winna czym prędzej być zgłoszona do Prokuratury.Ta winna zbadać czy nie mamy do czynienia świadomego i celowego wprowadzania w błąd mieszkańców,a następnie czy działania firmy nie znamionują czynu szantażu i narażania mieszkańców na niebezpieczeństwo zagrażającego życiu i zdrowiu. Odrębną kwestią postępowania powinna też być sprawdzona w ramach tego postępowania zależność przedstawicielka firmy z zarządem Spółdzielni z działu technicznego.Można przyjąć,że członkowie Spółdzielni są ofiarami oszustwa polegającego na tym,że fałszywie wprowadza się ich w błąd co do rzeczywistego stanu instalacji,wykazując jej nieszczelność,a następnie poprzez dalsze działania zmusza do określonego działania uzależniając je od postawy właściciela mieszkania-czytaj regulacji zapłaty,lub wyrażenie zgody na niepotrzebną ingerencję w instalację w jego własnym mieszkaniu.Ten proceder był już opisywany i z całą pewnością mieszkańcy powinni zgłosić ten fakt do Prokuratury z wnioskiem o podejrzenie popełnienia na szkodę wybranych mieszkańców przestępstwa.Dla mnie to w jaki sposób odbywa się łapanka na wymianę rzekomo nieszczelnej instalacji jest patologią ,którą faktycznie powinny zająć się organa śledcze.

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Prezes Wielki, w dniu 19-11-2020 19:50:02 napisał:

  Chaszcze nie skoszone bo ekologia chodziło by się na zebrania to by się wiedziało w zeszłym roku na Oś Chrobrego ludzie nie mieli gazu 5 miesięcy jakoś nikt nie narzekał tylko zawsze inteligencja z Os Kazimierza ,( może malego) pozdrawiam panie sprzątające Oś Chrobrego teraz dopiero osiedle jest zadbane A nie jak był ten pan co teraz jest na Oś Kazimierza Wielkiego tak trzymajcie Panie jest super

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mieszkaniec , w dniu 19-11-2020 22:47:09 napisał:

  Dlaczego przed moim blokiem, mieszkaniem muszą być chaszcze, a te dwa lenie nic nie robią jakoś inne osiedla zadbane

  odpowiedz

  • 2 (4)

  mieszkaniec, w dniu 20-11-2020 09:36:15 napisał:

  siedza i pierdza w stołki i nic nie robia..........jak człowiek do nich pojdzie to tylko wrzask i zawsze oni nic nie moga......a tego Pana beszczelnego, zakłamanego i z tupetem to odrazu byl na zbity pysk wyrzucił.....ja wiem ze wujek głowny inwestor a on zausznik pana prezesa ale kiedys szlag to wszystko trafi przez takich ludzi !!!!!!!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  ewa, w dniu 20-11-2020 09:37:52 napisał:

  ludzie obudzcie sie i zacznijscie pisac listy do prokuratury...... i skończy się to złodziejstwo !!!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Jola, w dniu 20-11-2020 10:51:25 napisał:

  Klatki nie były malowane od 15 lat wstyd

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Mirela, w dniu 20-11-2020 12:42:15 napisał:

  no to zabrać się za Zarząd który NIC nie robi......ludzie czego WY się boicie.....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bolek, w dniu 22-11-2020 17:44:00 napisał:

  A teren na Krzywoustego, to parking dla całego nakła prezes to pi.. a

  odpowiedz

  • 1 (1)

  gromnica, w dniu 22-11-2020 20:38:56 napisał:

  Tak czytam te wypociny i dochodzę do wniosku, że większość się tu wypowiadających oczekuje na to że ktoś zrobi coś za nich. Należy samemu zgłosić sprawę do prokuratury, jeżeli się ma na to jakieś dowody. To jest zwykłe tchórzostwo. Rzeczywisty stan instalacji nigdy nie jest badany przez nikogo a przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę nie wymaga się żadnej opinii, zaświadczenia, która potwierdzała by rzekome nieszczelności w instalacji. To jest zwykły biznes nie mający żadnego pokrycia w rzeczywistości. Kto na tym zarabia domyślam się, ale wiem że płatnikami są na pewno członkowie, którzy bezgranicznie ufają temu Zarządowi i adorującej go Radzie Nadzorczej. Płaczcie i płaćcie skoro sami nie potraficie z tym walczyć, a głupie wymądrzanie i oczekiwanie na kogoś że coś z tym zrobi za Was do niczego nie prowadzi. Albo zaczniecie myśleć albo dowiecie się pewnego dnia, że spółdzielnia jest niewypłacalna albo to że musicie się wyprowadzić ze względu na swoja niewypłacalność. Jeżeli Wam się coś nie podoba to można to zgłosić na Walnym zgromadzeniu a swoją niechęć do Zarządu oraz Rady Nadzorczej można wyrazić w głosowaniu nie udzielając absolutorium tym organom spółdzielni. Jest to tak proste jak cep tylko trzeba najpierw przyjść na Walne zgromadzenie i poprzez swoje głosowanie nie udzielić absolutorium Zarządowi oraz Radzie nadzorczej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Spółdzielca, w dniu 24-11-2020 22:50:25 napisał:

  Internauta to niezadowolony gnom, ot co.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Elewacje
Drobne naprawy
Odchudzanie
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)