Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Dopisała pogoda. Kiermasz, prezentacja sztuki i występy

fot. MaG

fot. MaG

Tegoroczny Jarmark Nakielski św. Wawrzyńca w Nakle cieszył się #sporym zainteresowaniem. Dopisała pogoda.

Jarmark w Nakle organizowany jest już od kilkunastu lat. Odwiedzają go licznie nie tylko mieszkańcy gminy, ale także całego powiatu. To doskonała okazja do prezentacji sztuki ludowej Krajny i Pałuk oraz promocji lokalnej żywności.

W tym roku na jarmarku swoje wyroby prezentowało ponad 70 wystawców z kilku województw w Polsce. Wybór produktów był bardzo duży. Na straganach zakupić można było różnorodne produkty spożywcze, a także tekstylia, ceramikę, kosmetyki, biżuterię czy wędliny. Można było także odwiedzić "Wioskę pszczelarską".

Na przybyłych na niedzielny jarmark gości czekała także rozrywka. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły - "Krajna", "Nakielanki" i "Polskie Kwiaty" oraz orkiestra dęta OSP Nakło i dziecięca grupa folklorystyczna "Mała Krajna". Wystąpił także Jakub Wiatr z Mroczy.

Oceń artykuł: 12 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Szmalcownik z szaberka, w dniu 28-05-2024 07:26:54 napisał:

  Szanowna redakcjo zgodnie z obietnicą mam zdjęcia obrazujące świetnie funkcjonującego i tętniącego życiem z płacy targowiska miejskiego. Czy redakcja jest zainteresowana i publicznie udostępni na portalu w kontrze do swojej relacji-? Proszę o stanowisko.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  słuchacz, w dniu 29-05-2024 08:40:13 napisał:

  popieram jarmark i słyszałem muzeum szef organizator wesele słucham ale pasuje fajnie gracie joanna ktoś do rmf fm napisał email travr taylor z bad boys blue nieżyjacy nieznana piosenka still the one dobra na you tube ks michalak ładna wypowiedz e górniak i reemmber powrraca nowa piosenka marcin dobrze słucha sie opole lady pank może nowa płyta

  odpowiedz

  • 0 (0)

  s, w dniu 29-05-2024 09:38:19 napisał:

  audycja wesele podoba dzwonią mariusz kalaga jedna z gwiazd co w piosenkach na zyczenie proszą nowe bed bojsi solo dobre zenek nie gra disco polo inna nazwa ale podoba się do dziś mała figlarka wesele polecam am my sensitive 2024 na lato super propozycja pro contra stare ale jare dyskotekowy start z pooogdy słyszałem przypadkowo aura dopisała jarmak też dobrze 1 album bad bojsów po latch podoba i lkive pretty young girl zbyszek grał to nagranie dzięki iradiorma podoba po latach bad girls to coś do tock aitken podobne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)