Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Doskonały prezent urodzinowy. Wyjazd do Teatru Muzycznego w Toruniu

fot. Martyna Górska

fot. Martyna Górska

Jak wiecie wrzesień jest miesiącem #naszych środowiskowych urodzin. W tym roku ŚDS obchodzi 18 lat istnienia.

Środowa wycieczka więc była dla nas urodzinowym prezentem, którą zorganizowaliśmy sobie sami, był wyjazd do Torunia do Teatru Muzycznego na musical pod tytułem. „Kręci się?!”. Spektakl to propozycja Teatru Muzycznego w Toruniu na 550. urodziny Mikołaja Kopernika. 

Bohaterem tego spektaklu była Celestyna, ale główną postacią o której był musical - był najsłynniejszy torunianin Mikołaj Kopernik. Dzięki aktorom mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie Kopernika, w jakich czasach żył słynny astronom oraz jakie teorie głosił. Sztuka poruszała także temat relacji między ludzkich i sposobu w jaki dziś nawiązujemy te relacje. Polecamy!

Do teatru wybrał się z nami ojciec Środowiskowego Domu Samopomocy nasz pierwszy kierownik, a obecny dyrektor PCPR Pan Marek Durałek. Po spektaklu wyruszyliśmy pod pomnik wielkiego astronoma, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Następnym punktem programu była kawa i deser w naszej ulubionej toruńskiej kawiarni w której wypiliśmy kawę herbatę oraz zjedliśmy pyszny deser będąc w Toruniu. Wizyta w tym miejscu jest dla nas prawie tak obowiązkowa jak kupno toruńskich pierników po które udaliśmy się w czasie wolnym. Po pysznym obiedzie przyszła pora wracać do domu aczkolwiek Toruń to miasto, które zawsze odwiedzamy chętnie ponieważ ma swój klimat i jest w miarę blisko nas. O Bydgoszczy nie zapominamy. Bydgoszczy czekaj na nas!

Wyjazd mimo różnych wyzwań po drodze i w trakcie był mega, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się z tymi przeciwnościami losu uporać.

Materiał: Miłosz Trzcinski / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)