Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Doskonały prezent urodzinowy. Wyjazd do Teatru Muzycznego w Toruniu

fot. Martyna Górska

fot. Martyna Górska

Jak wiecie wrzesień jest miesiącem #naszych środowiskowych urodzin. W tym roku ŚDS obchodzi 18 lat istnienia.

Środowa wycieczka więc była dla nas urodzinowym prezentem, którą zorganizowaliśmy sobie sami, był wyjazd do Torunia do Teatru Muzycznego na musical pod tytułem. „Kręci się?!”. Spektakl to propozycja Teatru Muzycznego w Toruniu na 550. urodziny Mikołaja Kopernika. 

Bohaterem tego spektaklu była Celestyna, ale główną postacią o której był musical - był najsłynniejszy torunianin Mikołaj Kopernik. Dzięki aktorom mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie Kopernika, w jakich czasach żył słynny astronom oraz jakie teorie głosił. Sztuka poruszała także temat relacji między ludzkich i sposobu w jaki dziś nawiązujemy te relacje. Polecamy!

Do teatru wybrał się z nami ojciec Środowiskowego Domu Samopomocy nasz pierwszy kierownik, a obecny dyrektor PCPR Pan Marek Durałek. Po spektaklu wyruszyliśmy pod pomnik wielkiego astronoma, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Następnym punktem programu była kawa i deser w naszej ulubionej toruńskiej kawiarni w której wypiliśmy kawę herbatę oraz zjedliśmy pyszny deser będąc w Toruniu. Wizyta w tym miejscu jest dla nas prawie tak obowiązkowa jak kupno toruńskich pierników po które udaliśmy się w czasie wolnym. Po pysznym obiedzie przyszła pora wracać do domu aczkolwiek Toruń to miasto, które zawsze odwiedzamy chętnie ponieważ ma swój klimat i jest w miarę blisko nas. O Bydgoszczy nie zapominamy. Bydgoszczy czekaj na nas!

Wyjazd mimo różnych wyzwań po drodze i w trakcie był mega, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się z tymi przeciwnościami losu uporać.

Materiał: Miłosz Trzcinski / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)