Dziś mamy 16 czerwca 2021, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2020

IV Światowy Dzień Ubogich w Nakle. Podsumowano akcję charytatywną

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

W niedzielę 15 listopada po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich zapoczątkowany przez papieża Franciszka.

Słowo przygotowane na tegoroczną okoliczność skoncentrowane było wokół polecenia z Księgi Mądrości Syracha - „wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32). Ojciec Święty podkreślał, że „wyciągnięcie ręki jest znakiem: to znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności  i miłości. W ostatnich miesiącach,  w których cały świat był jakby przytłoczony przez wirusa przynoszącego ból i śmierć, zniechęcenie oraz zagubienie, ileż wyciągniętych rąk mogliśmy widzieć!”.            

W naszym mieście, przez całe dwa tygodnie mieszkańcy mieli możliwość „wyciągnąć swoje dłonie” w kierunku ludzi bezdomnych, którzy odzyskują swoją godność w bydgoskim Betlejem. Szkolne Koło Caritas z SP 2, z Parafią św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią, prowadziło zbiórkę potrzebnych artykułów dla Caritas Bydgoskiego.                                                                                                                                                

W niedzielę po wieczornej Mszy świętej, wolontariusze wraz z opiekunem podsumowali akcję charytatywną. Zebraliśmy razem 611 przeróżnych, potrzebnych środków do pomocy osobom bezdomnym. Ludzi dobrego serca nie zabrakło. W darach znalazła się bielizna, skarpety, materiały opatrunkowe, mydła, żele, ręczniki, szampony, kremy, pasty do zębów, dezodoranty, pianki, chusteczki.                                                                                                         

Pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie wyciągają ręce w geście pomocy i solidarności. W sposób szczególny dziękuję Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Michalak za możliwość prowadzenia akcji w parafii. Z całego serca pragnę podziękować pani Teresie Kauc, która razem z naszymi parafianami z Trzeciewnicy, przyłączyła się do akcji i pomagała w zbiórce. Dziękuję również naszym nakielskim portalom i Radiu Nakło, za współpracę i zachęcanie mieszkańców do zbiórki. Dary w najbliższych dniach trafią do Bydgoszczy na ulicę Drukarską. Warto być dobrym, bo dobro wraca, dlatego pomagajmy mimo wszystko…

Materiał: Organizator zbiórki, opiekun SKC Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 11 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Profilaktyka 40 Plus. Program nieodpłatnych badań już od 1 lipca!

Profilaktyka 40 PLUS to program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Program startuje już 1 lipca.

(czytaj więcej)
0

Zakupy online zyskują na popularności. Wpływ na to ma wykształcenie?

Kobiety częściej niż mężczyźni kupują w# sklepach stacjonarnych, a online jest najpopularniejszym kanałem sprzedaży w grupach wiekowych 18-24 lat oraz 45-54 lat – wynika z najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield przez Inquiry.

(czytaj więcej)
0

W jaki sposób zadbać o kominek w lecie i dlaczego to takie proste?

Mówi się, że kominek pasuje do zimy jak ręka do rękawiczki, ale# co robić z kominkiem podczas ciepłych miesięcy? Mimo, że widok płonącego ognia ma w sobie coś magicznego, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, raczej nikomu nie uśmiecha się generowanie w domu dodatkowego źródła ciepła. Ale nawet poza sezonem, nieużywany kominek pozostaje centralnym punktem każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Jak to wykorzystać i w jaki sposób zadbać o kominek w lecie? Sprawdźmy.

(czytaj więcej)
0

Zacznij odliczanie do wakacji. Zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki i nie tylko!

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o# letnim wypoczynku. Przygotowania do wakacji to świetna okazja, aby poświęcić sobie trochę dodatkowej uwagi, a nawet wypracować kilka nawyków pielęgnacyjnych nie tylko na najbliższe lato, ale na kolejne lata. Zacznij z nami odliczanie dni do urlopu i przygotuj się do niego krok po kroku!

(czytaj więcej)