Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Każda rodzina ma swoje tajemnice. Listopadowe spotkanie DKK

fot. pow.

fot. pow.

Listopadowe spotkanie DKK w Paterku poświęcone było analizie książki Małgorzaty Wardy pt. ”Środek Lata”.

Sam tytuł mógłby wskazywać na to, że będzie to lekka lektura. Okazało się jednak, że jest inaczej. Autorka zabiera czytelnika w świat rodziny Feyów, która boryka się z zaginięciem córki. Kiedy już nikt nie ma nadziei na jej odnalezienie pojawia się dziennikarka, która postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Chcąc poznać bliżej zaginioną Sylwię rozmawia z jej bliskimi. Okazuje się, że każdy z nich nakreśla całkiem odmienny obraz dziewczyny, tak jakby miała wiele twarzy. Dziennikarka zaczyna analizować relacje rodzinne. Na nieskazitelnym rodzinnym portrecie zaczynają pojawiać się rysy. Okazuje się, że więź jaka łączyła Sylwię z jej bratem przekraczała normy więzi siostrzano-braterskiej. Czy jednak romans między nimi, to faktycznie romans siostry z bratem? By się tego dowiedzieć wystarczy przeczytać powieść Małgorzaty Wardy.

W ocenie klubowiczek nie jest to jednak książka, która z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika w swój świat. Raczej czyta się ją z trudem. Na kolejne spotkanie zapraszamy 14 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)