Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Kiedy koniec S5? Wykonawca chce przedłużyć termin zakończenia

fot. pow.

fot. pow.

Na drodze ekspresowej S5 od węzła Bydgoszcz Błonie do węzła Szubin# Północ wciąż trwają prace wykończeniowe. Kiedy mieszkańcy miejscowości takich jak Kołaczkowo, Zamość, Rynarzewo, Szkocja, Skórzewo w końcu odetchną z ulgą?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że priorytetem jest zapewnienie możliwości poruszania się po drodze ekspresowej w sposób bezpieczny i sprawny. – Aktualnie kierowcy mają do dyspozycji prawie 10 km odcinek dwujezdniowej drogi z w pełni funkcjonującym węzłem w Rynarzewie, co pozwala na pokonanie trasy między Białymi Błotami a Szubinem w niecałe 10 minut. W ciągu trwających wakacji planujemy zakończenie prac dotyczących trasy głównej i zdjęcie ograniczenia prędkości do 120 km/h – mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

W kwestii pozostałych prac w ramach kontraktu jak np. nasadzenia, drogi serwisowe, dojazdowe czy remont starodroża DK5, wykonawca (Kobylarnia) wystąpił o przedłużenie terminu kontraktu. – GDDKiA jako zamawiający bardzo szczegółowo weryfikuje podstawy oraz zasadność wystąpienia wykonawcy, dlatego dopiero po jego rozpatrzeniu będzie możliwe wskazanie ostatecznego terminu zakończenia – tłumaczy Drob.

Ostatnio na odcinku Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ trwały prace związane między innymi z frezowaniem nawierzchni, humusowaniem, umocnieniem poboczy, układaniem kostki kamiennej oraz krawężników, układaniem warstwy wiążącej i podbudowy. W branży mostowej prowadzono prace związane z montażem reperów stałych i wykonywaniem nawierzchni na przepustach. W branży sanitarnej montowano studnie, rury, wyloty i piaskowniki.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  mariusz, w dniu 06-08-2022 12:09:18 napisał:

  budowa dróg w Polsce to katasrtofa ...10 km drogi a budowa ciągnie się latami

  odpowiedz

  • -2 (12)

  stanisławka, w dniu 06-08-2022 15:25:10 napisał:

  skończcie w końcu odcinek od wiaduktu do torów w Kołaczkowie ile można o to prosić tylko nasz sołtys ze Stanisławki o to walczy reszta włącznie z burmistrzem ma to gdzieś sobie koło domu to robią a tu pewnie dopiero jak cos sie stanie to sie wezma Rafał startuj na Burmistrza już niedługo wybory masz nasze poparcie

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Miieszkaniec, w dniu 06-08-2022 16:36:06 napisał:

  A ja widzę,że wiele zrobiono i to cieszy.Jazda z Rynarzewa do Bydgoszczy, Szubina-bajka.Prace wykończeniowe zawsze są pracochłonne.Powodzenia.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Olo33, w dniu 06-08-2022 18:54:04 napisał:

  ps. S10 ma być za 4 lata, chyba 1 zgubili tzn 14:)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jachu , w dniu 08-08-2022 17:30:21 napisał:

  Firma Kobylarnia robi S 11 w woj. zachodniopomorskiem Widziałem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)