Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Kiedy koniec S5? Wykonawca chce przedłużyć termin zakończenia

fot. pow.

fot. pow.

Na drodze ekspresowej S5 od węzła Bydgoszcz Błonie do węzła Szubin# Północ wciąż trwają prace wykończeniowe. Kiedy mieszkańcy miejscowości takich jak Kołaczkowo, Zamość, Rynarzewo, Szkocja, Skórzewo w końcu odetchną z ulgą?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że priorytetem jest zapewnienie możliwości poruszania się po drodze ekspresowej w sposób bezpieczny i sprawny. – Aktualnie kierowcy mają do dyspozycji prawie 10 km odcinek dwujezdniowej drogi z w pełni funkcjonującym węzłem w Rynarzewie, co pozwala na pokonanie trasy między Białymi Błotami a Szubinem w niecałe 10 minut. W ciągu trwających wakacji planujemy zakończenie prac dotyczących trasy głównej i zdjęcie ograniczenia prędkości do 120 km/h – mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

W kwestii pozostałych prac w ramach kontraktu jak np. nasadzenia, drogi serwisowe, dojazdowe czy remont starodroża DK5, wykonawca (Kobylarnia) wystąpił o przedłużenie terminu kontraktu. – GDDKiA jako zamawiający bardzo szczegółowo weryfikuje podstawy oraz zasadność wystąpienia wykonawcy, dlatego dopiero po jego rozpatrzeniu będzie możliwe wskazanie ostatecznego terminu zakończenia – tłumaczy Drob.

Ostatnio na odcinku Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ trwały prace związane między innymi z frezowaniem nawierzchni, humusowaniem, umocnieniem poboczy, układaniem kostki kamiennej oraz krawężników, układaniem warstwy wiążącej i podbudowy. W branży mostowej prowadzono prace związane z montażem reperów stałych i wykonywaniem nawierzchni na przepustach. W branży sanitarnej montowano studnie, rury, wyloty i piaskowniki.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  mariusz, w dniu 06-08-2022 12:09:18 napisał:

  budowa dróg w Polsce to katasrtofa ...10 km drogi a budowa ciągnie się latami

  odpowiedz

  • -2 (12)

  stanisławka, w dniu 06-08-2022 15:25:10 napisał:

  skończcie w końcu odcinek od wiaduktu do torów w Kołaczkowie ile można o to prosić tylko nasz sołtys ze Stanisławki o to walczy reszta włącznie z burmistrzem ma to gdzieś sobie koło domu to robią a tu pewnie dopiero jak cos sie stanie to sie wezma Rafał startuj na Burmistrza już niedługo wybory masz nasze poparcie

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Miieszkaniec, w dniu 06-08-2022 16:36:06 napisał:

  A ja widzę,że wiele zrobiono i to cieszy.Jazda z Rynarzewa do Bydgoszczy, Szubina-bajka.Prace wykończeniowe zawsze są pracochłonne.Powodzenia.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Olo33, w dniu 06-08-2022 18:54:04 napisał:

  ps. S10 ma być za 4 lata, chyba 1 zgubili tzn 14:)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jachu , w dniu 08-08-2022 17:30:21 napisał:

  Firma Kobylarnia robi S 11 w woj. zachodniopomorskiem Widziałem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)