Konkurs wiedzy o piłce nożnej. Upływa termin rejestracji

fot. MEiN
Trwa I etap tekstu wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia# „Poznaj Polskę na sportowo”. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Szkoły i kluby, które jeszcze nie zdecydowały się na udział w konkursie, nadal mogą się zarejestrować i zgłosić swoich uczniów do udziału w teście wiedzy. Rozgrywki wojewódzkie zostaną zwieńczone 15 listopada br. wielkim finałem, podczas którego wyłoniona zostanie najlepsza drużyna w Polsce. Zapraszamy do udziału!
Już teraz każda szkoła i klub po zarejestrowaniu się w aplikacji konkursowej mogą zgłosić uczniów oraz zaplanować i przeprowadzić testy konkursowe w swojej placówce.
Terminy rejestracji
Rejestracje szkół i klubów do organizacji I etapu konkursu trwają od 18 września. Termin zakończenia zapisów uzależniony jest od województwa i ściśle powiązany z terminem zakończenia I etapu w danym województwie. Przedstawiamy terminy, do kiedy zainteresowani mogą przeprowadzić tę część konkursu w zależności od regionu.
- 2 października – województwo kujawsko-pomorskie oraz pomorskie
Kto może wziąć udział w konkursie wiedzy w roku 2023?
W konkursie wiedzy o piłce nożnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009-2015, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie w swojej szkole lub klubie piłkarskim (jednostki organizacyjne).
Jak zgłosić swój udział?
Organizatorem I etapu konkursu wiedzy jest jednostka organizacyjna, która zgłosi do PZPN chęć zorganizowania przedsięwzięcia.
Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie, powinien wypełnioną i podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę uczestnika https://pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo/dokumenty, doręczyć do osoby zajmującej się konkursem wiedzy w wybranej jednostce organizacyjnej.
Uczeń może zgłosić swój udział w konkursie tylko w jednej jednostce organizacyjnej.
Jak zgłosić szkołę lub klub do organizacji I etapu konkursu wiedzy?
Szkoła podstawowa lub klub piłkarski to podmioty, które mogą organizować I etap konkursu wiedzy (jednostki organizacyjne). Zgłoszenie w imieniu jednostki organizacyjnej może dokonać każda osoba, która posiada konto użytkownika na portalu Łączy nas piłka.
Aby zarejestrować jednostkę organizacyjną, należy wejść na stronę projektu i wybrać zakładkę aplikacja „konkurs wiedzy”.
Po zalogowaniu się przy użyciu konta użytkownika Łączy nas piłka, należy zapoznać się z regulaminem konkursu wiedzy oraz klauzulą informacyjną, a następnie wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.
Po kliknięciu w przycisk zarejestruj użytkownik otrzyma możliwość (1) pobrania formularza zgłoszeniowego, który należy przekazać do podpisu osobom reprezentującym jednostkę organizacyjną, zgodnie z zasadą reprezentacji (dyrekcja szkoły, zarząd klubu). Podpisany dokument trzeba zeskanować i (2) przesłać do PZPN za pomocą aplikacji konkursowej:
Jeżeli formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany w prawidłowej formie, nastąpi akceptacja rejestracji szkoły i jednostka organizacyjna uzyska dostęp do aplikacji konkursowej, w której będzie mogła wprowadzać dane uczniów oraz ustawiać rozgrywki konkursowe.
Jakie obowiązki ma jednostka organizacyjna?
Jednostka organizacyjna, która zgłosi się do organizacji I etapu konkursu wiedzy, zobowiązuje się do:
- zebrania kart uczestnika od wszystkich uczestników, których dane zostaną wprowadzone do aplikacji konkursowej oraz
- zorganizowania i przeprowadzenia w wyznaczonym czasie I etapu konkursu, w szczególności do zapewnienia uczestnikom:
- dostępu do wymaganych urządzeń multimedialnych z internetem na czas wypełniania testu konkursowego
- zapewnienia przedstawiciela jednostki organizacyjnej, który sprawuje pieczę nad przebiegiem konkursu i przestrzeganiem regulaminu oraz zasad wypełniania testu konkursowego
- upewnienia się, że każdy uczestnik wypełnia test konkursowy samodzielnie, a za dopilnowanie realizacji tego punktu odpowiedzialna jest jednostka organizacyjna.
PZPN zapewni nagrody rzeczowe dla jednostek organizacyjnych, które:
- wprowadzą największą liczbę uczestników do II etapu konkursu wiedzy w swoim województwie lub
- zarejestrują największą liczbę wyników uczestników w swoim województwie.
Jakie są zasady konkursu wiedzy w roku 2023?
W konkursie wiedzy w roku 2023 udział biorą uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-2015. Uczniowie zostaną podzielni na dwie kategorie wiekowe:
- Kategoria I: uczniowie urodzeni w latach 2013-2015
- Kategoria II: uczniowie urodzeni w latach 2009-2012
Chłopcy i dziewczynki rywalizują w osobnych grupach.
Każdy uczeń może wypełnić dowolną liczbę rozgrywek testowych, jednak do właściwego testu konkursowego uczeń podchodzi tylko raz.
Każdy uczestnik, korzystając z aplikacji, odpowiada na zestaw pytań z zakresu wiedzy o piłce nożnej przygotowany na podstawie materiałów opublikowanych w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego PZPN, składający się z 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru spośród czterech możliwych odpowiedzi, przy czym na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie będzie określony, (limitowany czas: kategoria I – 45 sekund, kategoria II – 30 sekund, a brak odpowiedzi w wyznaczonym czasie zostaje zarejestrowany jako odpowiedź błędna).
Wynik uzyskany przez uczestnika zostanie zarejestrowany w aplikacji i zawierać będzie dwa parametry – liczbę prawidłowych odpowiedzi oraz łączny czas odpowiadania na pytania. Kolejność uczestników zostanie określona na podstawie liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez kilku uczestników konkursu w danym województwie o kolejności uczestników z tą samą liczbą punktów w wybranej kategorii wiekowej decyduje uzyskany łączny czas odpowiedzi uczestnika, liczony do dziesiętnych sekundy.
Najważniejsze daty konkursu wiedzy o piłce nożnej w roku 2023
Początek zgłaszania jednostek organizacyjnych: 18 września 2023 roku.
Możliwość wprowadzania danych uczestników konkursu do aplikacji konkursowej: 20 września 2023 roku.
Czas na przeprowadzenie Testu konkursowego: od 21 września 2023 roku do 5 dni roboczych przed wyznaczoną datą II etapu konkursu w województwie, w którym funkcjonuje szkoła lub klub piłkarski.
Daty organizacji konkursów są dostępne na stronie PPnS na portalu PZPN.pl i zostaną opublikowane najpóźniej do 1 października 2023 roku.
Źródło: MEiN
Galeria



Czytaj również
- Czarnina z królika, makowiec i flaczki z lina. Co jeszcze urzekło jury?
- "Gęś w kosmosie". Wyniki konkursu plastycznego
- Finał Wojewódzki Turnieju Słowa. Sukces recytatorów z powiatu
- Konkurs "Smaki Krajny i Pałuk". Zostało kilka dni na złożenie zgłoszeń
- Poznajmy laureatów konkursu. Kto będzie reprezentował powiat?
Dodaj komentarz
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.
(czytaj więcej)Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!