Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień. Wyłoniono laureatów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs #Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych naszego powiatu.

W Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią został przeprowadzony XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, skierowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Przedsięwzięcie organizowali policjanci przy współpracy z Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającymi na terenie każdej z gmin.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Ale również, sprawdzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Ostatecznie, najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Rynarzewie Zofia Wojciechowska. Drugie zajęła Julia Piechowiak ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, a na trzecim uplasowała się Lena Karmowska reprezentująca Szkołę Podstawową w Dziewierzewie.

Z uwagi na niewielką różnicę punktową, o przysłowiowy włos, w tym roku przyznano dodatkowo czwarte i piąte miejsce, które zajęli odpowiednio:

• Marcel Berka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie,

• Julia Słupikowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, których fundatorami były Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. Nagrody w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią komisarza Jana Poźniaka wręczał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią nadkomisarz Jarosław Żelechowski.

Wszystkim uczestnikom, którzy „podjęli rękawice” i zmagali się w konkursie o tak trudnej, ale społecznie ważnej tematyce, serdecznie gratulujemy!

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)