Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 września 2023

Kosmetyki do cery naczynkowej z apteki - składniki, które naprawdę działają

Jakie składniki aktywne są skuteczne w łagodzeniu objawów cery naczyniowej? Dobry krem na# naczynka i zaczerwienienia wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich rozszerzaniu, a w dalszej kolejności pękaniu. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie kremów ochronnych do cery naczyniowej. W której aptece szukać sprawdzonych preparatów o udowodnionym działaniu klinicznym?

Najważniejsze pytanie: jak zadbać o cerę naczynkową?

Wrażliwa skóra naczynkowa to cera mocno reagująca na wszelkie zmiany temperatury, wiatr, stres, słońce, a także składniki wielu kosmetyków. Ma skłonność do zaczerwienienia i powstawania drobnych pajączków naczyniowych (teleangiektazji). Aby do tego nie doprowadzić, należy ją delikatnie oczyszczać środkami myjącymi przeznaczonymi do typu cery oraz sięgać codziennie po kremy ochronne do cery naczynkowej. Warto mieć świadomość, że brak prawidłowej pielęgnacji może prowadzić do problemów dermatologicznych, na przykład do trądziku różowatego.

Sekret skutecznych kremów i preparatów do cery naczynkowej

Jakie kremy na naczynka stosować? Sięgaj po preparaty z kategorii dermo kosmetyków i produkty apteczne o przebadanym działaniu: https://drmaxdrogeria.pl/twarz/pielegnacja-twarzy/pielegnacja-cery/cera-naczynkowa. Pod tym adresem znajdziesz kremy do cery naczynkowej zawierające takie składniki jak:

  • wyciąg z kasztanowca, z korzenia lukrecji,

  • niacynamid, czyli witaminę B3,

  • witamina C, K i E,

  • flawonoidy,

  • gliceryna,

  • arbutyna,

  • hesperydyna,

  • aloes,

  • glukonolakton,

  • pantenol, alantoina.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach na naczynka

Krem na pękające naczynka na twarzy obkurcza małe żyłki i wzmacnia ich ścianki. Zadaniem preparatów do cery naczynkowej jest więc wyciszenie skóry – w konsekwencji cera staje się mniej zaczerwieniona i pojawia się mniej teleangiektazji. Przy pielęgnacji cery naczyniowej pamiętaj, że krem to nie wszystko. Rumień mogą zaostrzać zaburzenia hormonalne, używki, słońce, sauna, gorące kąpiele i stres – jeśli tylko to możliwe, ograniczaj te czynniki do minimum. Stosuj na dzień krem SPF – możesz sięgnąć po kremy na naczynka na twarzy zawierające „wbudowaną” ochronę przed UV lub zastosować krem SPF jako dodatkową warstwę ochrony.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)