Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Kulinarna podróż. Uczniowie poznali smak kuchni kreolskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Kuchnia kreolska to wyjątkowe połączenie smaków #kuchni francuskiej, karaibskiej, afrykańskiej oraz kulinarnego dziedzictwa południowych Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie klasy 3a Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu kształcący się w zawodzie kucharz odbyli kulinarną  podróż po smakach i atmosferze Nowego Orleanu z autentycznymi potrawami kuchni kreolskiej, oryginalną swingową muzyką oraz pomocną i serdeczną obsługą. Młodzież doznała euforii aromatu w restauracji „Luizjana” w Bydgoszczy.

To już kolejna wyprawa młodych adeptów gastronomii po kuchniach narodowych.

Nie ma bardziej szczerej miłości , niż miłość do jedzenia

G.B. Shaw

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)