Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 maja 2024

Kulinarne wyzwania. Uczniowie z Karnowa przygotowali włoskie potrawy

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 17 maja uczniowie ZSS #w Karnowie udali się do Akademii Rozwoju Kulinarnego na zajęcia z p. Szymonem Brukwickim, gdzie przygotowali potrawy charakterystyczne dla kuchni włoskiej.

Po krótkim wstępie, prezentacji przepisów, ustaleniu potrzebnych produktów, zapoznaniu z aromatem przypraw, uczniowie pod czujnym okiem Master Chefa przystąpili do przygotowania:

- aromatycznej zupy MINESTRONE,

- cudownie kolorowej BRUSCHETTY

- klasycznego makaronu TAGLIATELLE oraz pełnego słodyczy deseru TRIFLE z TRUSKAWKAMI

Radość wspólnego gotowania towarzyszyła kulinarnym wyzwaniom, a duma z przygotowanych potraw rosła wraz z degustacją kolejnych dań. Piękna pogoda, cudowna atmosfera, a także unoszące się aromaty potraw spowodowały, że na chwilę przenieśliśmy się do Włoch.

Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne.

Materiał: Marlena Kowalska, Agnieszka Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)