"Legendy Krajny Nakielskiej". Pracownicy muzeum przybliżyli historię miasta

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej
Jak dobrze Państwo pamiętają kilka lat temu dużym zainteresowaniem #cieszyła się książka "Legendy Krajny Nakielskiej", napisana przez pracującą w muzeum Annę Sergott. Choć nakład książki już się wyczerpał, co jakiś czas szkoły zamawiają lekcje z czytaniem wybranej legendy.
W piątek 24 listopada 2023 r. nasi pracownicy udali się do Bydgoszczy, a konkretnie do Zespołu Szkół nr 8 H. Ch. Andersena. Na miejscu pracownicy muzeum odczytali dzieciom dwie legendy, pierwszą o Koniku Nakielskim oraz drugą o Kucharzyku Wawrzonku. Następnie wytłumaczyli gdzie leży Nakło nad Notecią oraz przybliżyli historię naszego miasta.
Lekcje muzealne dla szkół i przedszkoli, między innymi „Legendy Krajny Nakielskiej”, mogą Państwo zamówić pod numerem 52 386 08 64. Koszt to 6,00 zł od osoby, plus koszt dojazdu (jeśli szkoła lub przedszkole mieszczą się poza terenem naszej gminy). Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą edukacyjną.
Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- Na wesoło o odwiecznej walce płci. Kabaret Luzik wystawił spektakl
- Akcja promująca czytelnictwo. Kolejna mała uczestniczka
- Maszerowali po bezdrożach. Pogoda była wprost idealna
- Unikatowe tkaniny w muzeum. Wernisaż Bożeny Sobieszczyk-Redlak
- Tym razem świętowali panowie. Przygotowano moc niespodzianek
Millo. Pierwszy singiel solowego projektu Kamila Patera

Dzielimy się pierwszym singlem solowego projektu #MILLO Kamila Patera - muzyka, producenta, kompozytora, współzałożyciela Sadki Rec, który od lat współtworzy nasze muzyczne światy.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Stypendia dla uczniów. Można otrzymać nawet 5 tys. zł

Nawet 5 tysięcy złotych otrzymają najbardziej # pracowici i utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskiego programu stypendialnego Prymus Pomorza i Kujaw Plus. Nabór wniosków trwa do 28 marca.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)