Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

"Legendy Krajny Nakielskiej". Pracownicy muzeum przybliżyli historię miasta

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Jak dobrze Państwo pamiętają kilka lat temu dużym zainteresowaniem #cieszyła się książka "Legendy Krajny Nakielskiej", napisana przez pracującą w muzeum Annę Sergott. Choć nakład książki już się wyczerpał, co jakiś czas szkoły zamawiają lekcje z czytaniem wybranej legendy.

W piątek 24 listopada 2023 r. nasi pracownicy udali się do Bydgoszczy, a konkretnie do Zespołu Szkół nr 8 H. Ch. Andersena. Na miejscu pracownicy muzeum odczytali dzieciom dwie legendy, pierwszą o Koniku Nakielskim oraz drugą o Kucharzyku Wawrzonku. Następnie wytłumaczyli gdzie leży Nakło nad Notecią oraz przybliżyli historię naszego miasta.

Lekcje muzealne dla szkół i przedszkoli, między innymi „Legendy Krajny Nakielskiej”, mogą Państwo zamówić pod numerem 52 386 08 64. Koszt to 6,00 zł od osoby, plus koszt dojazdu (jeśli szkoła lub przedszkole mieszczą się poza terenem naszej gminy). Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą edukacyjną.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)