Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Ludowa podróż po przygodę. Zabawa z okazji Dnia Dziecka

fot. NOK

fot. NOK

Nakielski Ośrodek Kultury wraz z #Nakielskim Sportem, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną, Prywatnym Muzeum Historii „Garaż PRL-lu” oraz Gminą Nakło nad Notecią zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca w godzinach 14:00-17:00 do Parku im. 700-lecia w Nakle nad Notecią.

Dzień dziecka przygotowany jest w konwencji ludowej, a na dzieci czeka wiele atrakcji m. in. tworzenie papierowych zabawek i ozdób, wianków ludowych, nauka tańca, dawne zabawy ludowe oraz wiele innych niespodzianek.

Zabawa rozpoczyna się w punkcie startowym, w którym należy odebrać paszport, aby wyruszyć w ludową podróż po przygodę. Organizatorzy zachęcają dzieci do przebrania się w kostiumy nawiązujące do tematu przewodniego imprezy. W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie przeniesione zostanie do Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Materiał: Roma Janka / NOK

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)