Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2024

Majowe spotkanie DKK. Omawiano ksiażkę "Złodziejka listów"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w #Paterku upłynęło na rozmowie o książce, która wywarła ogromne wrażenie na większości czytelniczek.

Tłem powieści Anny Rybakiewicz „Złodziejka listów” jest wojna, która odbiera wszystko. Przede wszystkim odbiera nadzieję na miłość i jakąkolwiek przyszłość. Czy jednak nadzieja nie umiera ostatnia?

Astrid Rosenthal - piękna i utalentowana dziewczyna oraz oficer SS – Walter Schmidt, to dwoje ludzi, których ścieżki przecina przeznaczenie naznaczone wojną. Oboje z dwóch różnych światów, których nie można połączyć. Światów, które dzieli przepaść śmierci, przed którą ucieka Astrid i którą sieje Walter. Łączy ich jednak coś ponad to. Przypadkowe spotkanie sprawia, że tych dwoje ludzi poznaje najpotężniejsze z uczuć, jakim jest miłość. Autorka powieści w niesamowity sposób opisuje losy swoich bohaterów. Przewracając kolejne strony książki nie można się oderwać od czytania.

Anna Rybakiewicz na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Strach przed śmiercią popycha Astrid do kolejnych ucieczek i rezygnacji z miłości. Ta sama miłość sprawia, że Walter nie rezygnuje z poszukiwań ukochanej, a tytułowe listy są jedynym mostem, który ich łączy.

Czy przeznaczenie było łaskawe dla tych dwojga ludzi? Warto to sprawdzić i zatonąć w świecie ukrytym na kartach „Złodziejki listów”. Gorąco polecamy.

Na kolejne spotkanie DKK w Paterku zapraszamy 27 czerwca.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)