Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Międzynarodowe zawody strzeleckie. Błażej Treliński wywalczył 3 miejsce

fot. powierzone

fot. powierzone

Niezmiernie miło nam poinformować, że wieloletni zawodnik #Mundurowego Klubu Strzeleckiego z Kowalewka oraz były dowódca JOT, a obecnie pełniący funkcję zastępcy komendanta ds./szkoleniowych Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, a także weteran misji stabilizacyjnych w Afganistanie i Iraku rat.spec. Błażej Treliński wywalczył III miejsce w międzynarodowych zawodach strzeleckich SNIPER EXTREME 2023.

Międzynarodowe zawody par snajperskich Sniper Extreme dla Tasiora. Już od kilku lat zawody goszczą na Centralnym poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Błażej Treliński swoje umiejętności szlifował od kilku miesięcy na Strzelnicy Sportowej w Kowalewku, gdzie pod okiem instruktorów Łukasza Faltyńskiego oraz Roberta Światłowskiego spędzał wiele godzin doskonaląc już posiadane umiejętności.

Zawody SNIPER EXTREME, organizowane przy udziale przyjaciół Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, żołnierzy w służbie czynnej, weteranów wojsk specjalnych, utytułowanych zawodników wielu dyscyplin sportowych. Cel jest ten sam od pierwszej edycji, pomoc Podopiecznym Fundacji.

Tegoroczna edycja była rozgrywana w celu zbiórki  pieniędzy na rehabilitację podopiecznego Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM Mariusza Tkaczyka “Tasiora”. Warto podkreślić, że Błażej Treliński obecnie emerytowany żołnierz Wojska Polskiego nadal aktywnie poświęca się służbie w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie swoje wieloletnie doświadczenie zarówno z JRS Kowalewko oraz czynnej służby wojskowej przekazuje młodszym koleżankom i kolegom chociażby w trakcie prowadzenie kursów SERE. Należy także podkreślić nieocenione zasługi w pracy z młodzieżą szkolną klas mundurowych, która w systemie weekendowym korzysta z wiedzy i umiejętności naszego strzelca wyborowego.

Gratulujemy!

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 31 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  @, w dniu 05-12-2023 20:16:47 napisał:

  Gratuluję brawo :)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Dorota, w dniu 05-12-2023 20:58:06 napisał:

  Ptoki podglądocze. Robią ogon. Ha

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Dorota, w dniu 05-12-2023 21:07:23 napisał:

  Nie wciągajcie mnie w swoje wojenki. Nie mam i nie będę miała nic z tym wspólnego. Paniatno

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Wilhelmtell, w dniu 05-12-2023 21:30:48 napisał:

  Czy gajowy z lasu Szerlud pisał coś o sukcesie Robina Juda?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Dorota, w dniu 05-12-2023 21:45:43 napisał:

  Jeszcze schrek i osiłek robią ogon.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 05-12-2023 22:38:08 napisał:

  A kogo to kim byłeś i jesteś

  odpowiedz

  • 1 (1)

  geg, w dniu 06-12-2023 00:16:59 napisał:

  To strzelnica dalej w kowalewku dziala?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Snajper 6,5 Creedmoor, w dniu 06-12-2023 09:43:03 napisał:

  Pochwal się na jakie odległości strzelałeś? Z artykułu nic nie wynika. Na 300, 500 i 800 to dziś standard .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  308Win, w dniu 07-12-2023 12:36:45 napisał:

  5.4. Minimalna ilość amunicji pistoletowej/rewolwerowej jaką musi posiadać Zespół wynosi 160 sztuk. 5.5. Minimalna ilość amunicji do karabinków wsparcia/szturmowych jaką musi posiadać Zespół wynosi 400 sztuk. 5.6. Minimalna ilość amunicji do karabinu wyborowego jaką musi posiadać Zespół wynosi 120 sztuk

  odpowiedz

  • 0 (0)

  shrek, w dniu 07-12-2023 16:12:34 napisał:

  Znowu o nich. Ile można!?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa magazynów
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)