Miła niespodzianka dla koleżanek. Dzień kobiet w bibliotece

fot. powierzone
Biblioteka w Trzeciewnicy po raz kolejny powitała w # swych progach „Gang Czytaków” wraz z opiekunem Panią Katarzyną Faltyńską.
Tym razem wspólnie świętowaliśmy ,,Dzień Kobiet”. Była to doskonała okazja do zainspirowania się fascynującymi historiami Pań, które udowodniły światu, na co je stać. Choć dziś już ich z nami nie ma to swoją wiedzą, talentem oraz przełomowymi dokonaniami, na zawsze zapisały się na kartach historii. Uczniowie poznali sylwetki kobiet w wielu dziedzinach, takich jak nauka, polityka, kinematografia, czy świat sztuki między innymi Marii Skłodowskiej-Curie, Kleopatry, Margaret Thatcher czy Coco Chanel. Ich historie inspirują do osiągania własnych celów i sukcesów.
Nasi Panowie przygotowali dla koleżanek miłą niespodziankę. Po założeniu (nie bez oporu :-)) wielkiej różowej muchy, jak na prawdziwych gentlemanów przystało, każdy po kolei wyrecytował piękny wiersz. Dla małych kobietek przygotowano małą strefę SPA, z której jak się okazało z równie wielką chęcią korzystali chłopcy ;-)
Pamiętajmy, że, każde takie święto ma wymiar bardzo poważny i szlachetny. Uczy dzieci szacunku, potrzeby okazywania uczuć osobą z którymi żyje się wspólnie na co dzień. To był naprawdę miły i kolorowy dzień!
materiał: Kamila Matylis/ Filia w Trzeciewnicy
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)