"Nikomu nic nie mów". Powieść porusza ważne tematy

fot. powierzone
W środę 5 marca 2025 r. w # bibliotece w Potulicach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiano „Nikomu nic nie mów” Dagmary Leszkowicz – Zaleskiej.
To wydarzenie było okazją do spotkania miłośniczek literatury, które chętnie dzieliły się swoimi refleksjami na temat przeczytanej lektury. „Nikomu nic nie mów” to powieść, która porusza ważne tematy dotyczące relacji międzyludzkich, traum i trudnych doświadczeń życiowych.
Autorka stworzyła opowieść, która zmusza do zastanowienia się nad granicami zaufania i obawami w relacjach międzyludzkich. Akcja omawianej książki rozgrywa się w Polsce, w latach 60 ubiegłego wieku. Podczas spotkania w bibliotece, Klubowiczki zwróciły uwagę na autentyczność opisanych zdarzeń jakie miały miejsce w powojennej Polsce, czyli wszechobecną cenzurę, inwigilację i antysemityzm. Innym ciekawym wątkiem była miłość polskiego studenta Witka Kosińskiego i pochodzącej z Polski, mieszkanki Wielkiej Brytanii, Antoniny Gollab. „Nikomu nic nie mów” stało się doskonałym tematem rozmowy o zaufaniu i komunikacji międzyludzkiej i ich wpływie na nasze życie. To powieść, którą warto przeczytać.
DKK w Potulicach to doskonała okazja do wymiany myśli, rozwijania pasji czytelniczych i poznawania nowych inspirujących książek.
Następne spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2025., a omawiana będzie książka Barbary Wysoczańskiej pt „Świat na nowo”. Zapraszamy.
Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
materiał: Wioletta Sęk
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)