Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2023

Można już składać wnioski. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Preferencyjne pożyczki to jedna z form pomocy, jaką oferuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Szeroka oferta jest #odpowiedzią na różnorodne potrzeby zgłaszane przez posiadających firmy. Zachęcamy do składania ostatnich wniosków pożyczkowych: nabory na pożyczkę energetyczną, mikropożyczkę i pożyczkę z premią wkrótce zostaną zakończone.

- Samorząd województwa skupia szczególną uwagę na realizowanie zadań związanych ze wsparciem przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie. Środki kierujemy między innymi na wspieranie innowacyjności, rozwój działalności firm w kraju i ekspansję zagraniczną, szkolenia dla pracowników oraz przygotowanie preferencyjnych pożyczek i kredytów. Warto skorzystać z tego wsparcia - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Mikropożyczka to wsparcie dla mikroprzedsiębiorców działających krócej niż 5 lat. Można otrzymać nawet 100 tysięcy złotych. Nie ma prowizji, a czas spłaty to 6,5 roku. Mikropożyczka – KPFP

Pożyczka z premią przeznaczona jest dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Istnieje możliwość zwiększenia kwoty nawet do 5 milionów złotych. Dla firm, które wprowadzą nowy, niedostępny wcześnie produkt oprocentowanie wynosi zaledwie 0,5 proc. Przedsiębiorcy spłacający raty terminowo mogą wnioskować o premię, czyli obniżenie oprocentowania o połowę. Podobnie jak w przypadku mikropożyczki, KPFP nie pobiera prowizji od udzielanych pożyczek z premią. Więcej szczegółowych informacji: Pożyczka z premią – KPFP

W ofercie jest także „Pożyczka energetyczna” - specjalna oferta na zakup paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła w firmie. Czytaj: Pożyczka energetyczna dla firm – zapraszamy do składania wniosków (kujawsko-pomorskie.pl) Informacje dostępne również na stronie KPFP.

Pożyczki są finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, a nabór wniosków wkrótce się zakończy.

W ofercie pożyczkowej K-PFP znajdują się także pożyczki inwestycyjne do 250 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na przykład na zakup lokalu użytkowego. O zasadach, oprocentowaniu i prowizji można przeczytać na stronie Funduszu.

Dla świeżo upieczonych przedsiębiorców istnieje możliwość pozyskania 50 tysięcy złotych na wydatki związane z zakładaniem biznesu. Okres spłaty wynosi 5 lat. Pozostałe informacje: Pożyczka Na Start – KPFP

Pożyczki obrotowe w wysokości nawet do 120 tysięcy złotych pomogą sfinansować między innymi zatowarowanie, spłatę zobowiązań finansowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, takich jak opłaty za najem, czynsz czy reklamę i promocję. Pożyczka obrotowa - K-PFP

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. Współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kpfp.org.pl. Zachęcamy także do kontaktu z konsultantami w:

Toruniu: tel. 737 722 106, 56 475 62 95
Bydgoszczy: tel. 500 293 448, 572 572 029
Grudziądzu: tel. 572 572 027
Włocławku: tel. 572 572 026, 509 707 260
Brodnicy: tel. 572 743 935.

Czytaj także: Pożyczka energetyczna dla firm

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)