Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 lutego 2023

Można już składać wnioski. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Preferencyjne pożyczki to jedna z form pomocy, jaką oferuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Szeroka oferta jest #odpowiedzią na różnorodne potrzeby zgłaszane przez posiadających firmy. Zachęcamy do składania ostatnich wniosków pożyczkowych: nabory na pożyczkę energetyczną, mikropożyczkę i pożyczkę z premią wkrótce zostaną zakończone.

- Samorząd województwa skupia szczególną uwagę na realizowanie zadań związanych ze wsparciem przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie. Środki kierujemy między innymi na wspieranie innowacyjności, rozwój działalności firm w kraju i ekspansję zagraniczną, szkolenia dla pracowników oraz przygotowanie preferencyjnych pożyczek i kredytów. Warto skorzystać z tego wsparcia - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Mikropożyczka to wsparcie dla mikroprzedsiębiorców działających krócej niż 5 lat. Można otrzymać nawet 100 tysięcy złotych. Nie ma prowizji, a czas spłaty to 6,5 roku. Mikropożyczka – KPFP

Pożyczka z premią przeznaczona jest dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Istnieje możliwość zwiększenia kwoty nawet do 5 milionów złotych. Dla firm, które wprowadzą nowy, niedostępny wcześnie produkt oprocentowanie wynosi zaledwie 0,5 proc. Przedsiębiorcy spłacający raty terminowo mogą wnioskować o premię, czyli obniżenie oprocentowania o połowę. Podobnie jak w przypadku mikropożyczki, KPFP nie pobiera prowizji od udzielanych pożyczek z premią. Więcej szczegółowych informacji: Pożyczka z premią – KPFP

W ofercie jest także „Pożyczka energetyczna” - specjalna oferta na zakup paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła w firmie. Czytaj: Pożyczka energetyczna dla firm – zapraszamy do składania wniosków (kujawsko-pomorskie.pl) Informacje dostępne również na stronie KPFP.

Pożyczki są finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, a nabór wniosków wkrótce się zakończy.

W ofercie pożyczkowej K-PFP znajdują się także pożyczki inwestycyjne do 250 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na przykład na zakup lokalu użytkowego. O zasadach, oprocentowaniu i prowizji można przeczytać na stronie Funduszu.

Dla świeżo upieczonych przedsiębiorców istnieje możliwość pozyskania 50 tysięcy złotych na wydatki związane z zakładaniem biznesu. Okres spłaty wynosi 5 lat. Pozostałe informacje: Pożyczka Na Start – KPFP

Pożyczki obrotowe w wysokości nawet do 120 tysięcy złotych pomogą sfinansować między innymi zatowarowanie, spłatę zobowiązań finansowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, takich jak opłaty za najem, czynsz czy reklamę i promocję. Pożyczka obrotowa - K-PFP

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. Współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kpfp.org.pl. Zachęcamy także do kontaktu z konsultantami w:

Toruniu: tel. 737 722 106, 56 475 62 95
Bydgoszczy: tel. 500 293 448, 572 572 029
Grudziądzu: tel. 572 572 027
Włocławku: tel. 572 572 026, 509 707 260
Brodnicy: tel. 572 743 935.

Czytaj także: Pożyczka energetyczna dla firm

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)