Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Muzeum przygotowało dwa nowe filmy. Szykuje też niespodziankę

Muzeum Ziemi Krajeńskiej na swoim kanale na youtube opublikowało dwa nowe filmy.

By wprowadzić się w świąteczny nastrój proponujemy Państwu drugą część opowiadania Anny Sergott o świętach wielkanocnych. W tym odcinku dowiecie się, że pisanki bywały także miłosnymi artefaktami, a święconka nie zawsze odbywała się w kościele. Film dostępny jest pod tym adresem https://youtu.be/LnuJwewcmDI

Miłośników militariów ucieszy natomiast drugie nagranie, w którym Mariusz Gratkowski przybliża muzealia związane z walkami o Nakło nad Notecią w 1945 roku. Film do znalezienia tutaj: https://youtu.be/glCC8otgx2g

Zapowiadamy także, że szykujemy niespodziankę dla miłośników literatury. W ramach akcji „Czytanie na ekranie” przygotowujemy właśnie Legendy nakielskie. Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału oraz polubienia naszego profilu na Facebooku, dzięki czemu szybciej dowiecie się o naszych działaniach.

Materiał: Tomasz Pasieka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)