Dziś mamy 24 stycznia 2025, piątek, imieniny obchodzą:

18 lutego 2024

Nauczyciel geografii doceniony. Andrzej Kinderman w gronie najlepszych

fot. powierzone

fot. powierzone

Podczas zawodów II stopnia Jubileuszowej 50. Olimpiady Geograficznej przeprowadzonych #10 lutego 2024 r. w Toruniu, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej prof. dr hab. Zbigniew Podgórski oraz przewodniczący Komitetu Okręgowego w Toruniu prof. dr hab. Przemysław Charzyński podsumowali dotychczasowe edycje olimpiady w okręgu toruńskim.

Profesor Zbigniew Podgórski w swoim wystąpieniu na okoliczność jubileuszu wyeksponował znaczący wkład okręgu toruńskiego (województwa kujawsko-pomorskiego) w rozwój i skuteczność geograficznego ruchu olimpijskiego. Jednocześnie podkreślił, że ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy olimpijczyków z Kujaw i Pomorza w ciągu 50 lat nie byłyby możliwe bez dużego zaangażowania ich nauczycieli. Pan profesor Przemysław Charzyński oraz pani dr Barbara Szyda  (sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu) wyrazili szczególną wdzięczność nauczycielom geografii, którzy od lat przygotowują przyszłych finalistów i laureatów olimpiad.

Wśród docenionych pedagogów znalazł się Andrzej Kinderman - nauczyciel geografii I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią. Z opracowania dr Barbary Szydy wynika, że wśród nauczycieli z największą liczbą finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej w województwie kujawsko-pomorskim Andrzej Kinderman zajmuje 5 miejsce. Biorąc pod uwagę, że w latach 2006 – 2018 Andrzej Kinderman nie pracował w Liceum, ponieważ był urlopowany na czas pełnienia funkcji w samorządzie powiatowym – był Starostą Nakielskim, a następnie po krótkiej przerwie Wicestarostą Nakielskim, zajęcie 5 miejsca w województwie należy uznać za bardzo duży indywidualny sukces tego nauczyciela.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra

W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.

(czytaj więcej)
0

Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.

(czytaj więcej)
0

23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

(czytaj więcej)
0

Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja

Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.

(czytaj więcej)