Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 lutego 2024

Nauczyciel geografii doceniony. Andrzej Kinderman w gronie najlepszych

fot. powierzone

fot. powierzone

Podczas zawodów II stopnia Jubileuszowej 50. Olimpiady Geograficznej przeprowadzonych #10 lutego 2024 r. w Toruniu, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej prof. dr hab. Zbigniew Podgórski oraz przewodniczący Komitetu Okręgowego w Toruniu prof. dr hab. Przemysław Charzyński podsumowali dotychczasowe edycje olimpiady w okręgu toruńskim.

Profesor Zbigniew Podgórski w swoim wystąpieniu na okoliczność jubileuszu wyeksponował znaczący wkład okręgu toruńskiego (województwa kujawsko-pomorskiego) w rozwój i skuteczność geograficznego ruchu olimpijskiego. Jednocześnie podkreślił, że ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy olimpijczyków z Kujaw i Pomorza w ciągu 50 lat nie byłyby możliwe bez dużego zaangażowania ich nauczycieli. Pan profesor Przemysław Charzyński oraz pani dr Barbara Szyda  (sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu) wyrazili szczególną wdzięczność nauczycielom geografii, którzy od lat przygotowują przyszłych finalistów i laureatów olimpiad.

Wśród docenionych pedagogów znalazł się Andrzej Kinderman - nauczyciel geografii I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią. Z opracowania dr Barbary Szydy wynika, że wśród nauczycieli z największą liczbą finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej w województwie kujawsko-pomorskim Andrzej Kinderman zajmuje 5 miejsce. Biorąc pod uwagę, że w latach 2006 – 2018 Andrzej Kinderman nie pracował w Liceum, ponieważ był urlopowany na czas pełnienia funkcji w samorządzie powiatowym – był Starostą Nakielskim, a następnie po krótkiej przerwie Wicestarostą Nakielskim, zajęcie 5 miejsca w województwie należy uznać za bardzo duży indywidualny sukces tego nauczyciela.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)