Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Niebezpieczna usterka naczepy. Wydano zakaz dalszej jazdy

fot. WITD

fot. WITD

W dniu 22 maja br., w miejscowości# Trzeciewnica w powiecie nakielskim #na drodze krajowej nr 10, został zatrzymany do kontroli pojazd członowy należący do estońskiego przewoźnika. W/w zespołem pojazdów wykonywano międzynarodowy transport drogowy z ładunkiem papieru.

W wyniku kontroli technicznej wykonanej na stacji kontroli pojazdów ujawniono  niebezpieczną usterkę naczepy.

Kontrola stanu technicznego wykazała, iż pierwsza oś grupy trzech osi nienapędowych, po prawej stronie, posiadała pęknięcie, które powodowało, że koło tej osi odchylone było od pionu i groziło niekontrolowanemu odłączeniu się od pojazdu. Nadmienić należy, iż w momencie zatrzymania opisywana oś była obciążona i opuszczona, a prawe koło toczyło się po jezdni.

W związku ze stwierdzoną usterką niebezpieczną wydano zakaz dalszej jazdy do czasu jej usunięcia.

Wobec przedsiębiorcy wykonującego przewóz drogowy wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone stosowną sankcją administracyjną.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  jan, w dniu 29-05-2024 08:15:17 napisał:

  Automatycznie naczepa powinna być złomowana skoro pękła oś to będą następne pęknięcia naczepa swoje wypracowała i jest zwyczajnie wysłużona , może drugi raz nie być tyle szczęścia że Policja czy ITD w porę zatrzymają takiego szrota i nie dojdzie do tragedii . Swoją drogą to pęknięcie jest stare i nie możliwe by kierowca nie zauważył krzywego koła ITD powinno mu tak dowalić za sprowadzanie niebezpieczeństwa na innych by mu się odechciało być przewoźnikiem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Obserwator, w dniu 29-05-2024 08:25:25 napisał:

  Tak może być tylko w Polsce chata wyrąbana jak pałac , prywatny samochód za kilka set tysięcy a tabor stary niekiedy dwudziestoletni i najlepiej było by jak by jeszcze jeździli nim za pół ceny Ukraincy .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)