Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Wspólna akcja KAS i SG

fot. powierzone

fot. powierzone

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz funkcjonariusze z# Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wykryli i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,3 mln papierosów oraz ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 9,5 mln zł, a także dwie linie technologiczne do produkcji i pakowania papierosów. Zatrzymano 5 osób, którym przedstawiono zarzuty.

Nielegalna fabryka papierosów

W wyniku przeszukania wynajmowanych budynków w powiecie włocławskim funkcjonariusze znaleźli 2 linie technologiczne do produkcji papierosów, a także 4 inne maszyny i urządzenia do wytwarzania wyrobów tytoniowych (m.in. krajalnię, suszarnię). Organizator starał się aby działalność fabryki była niewidzialną dla organów ścigania instalując na jej terenie m.in. pomieszczenia mieszkalne i socjalne dla pracowników biorących bezpośredni udział w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych.

1,3 mln papierosów oraz ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze przejęli 1,3 mln papierosów, ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej, a także duże zapasy opakowań kartonowych i filtrów do papierosów. Fabryka mogła wyprodukować w ciągu doby do 2 mln szt. papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego i VAT, w przypadku sprzedaży nielegalnego tytoniu wyniosłyby ok. 12 mln zł.

Aresztowano 5 osób

Pięciu mężczyznom, Prokurator Rejonowy we Włocławku przedstawił zarzuty. Mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast 4 mężczyzn usłyszało zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją nielegalnych papierosów, w tym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych z podrobionymi znakami towarowymi. Włocławski Sąd zastosował wobec 5 zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Kierującemu grupą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym grozi pobyt w więzieniu do 5 lat.

Materiał filmowy - link

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 37 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -8 (32)

    ***** ***, w dniu 14-03-2023 10:09:42 napisał:

    Rządowa mafia nie lubi konkurencji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)