Dziś mamy 27 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 lutego 2014
Nakielska Liga Siatkówki

Nieomylna Olimpia

W sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyła się ostatnia kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. W rozgrywkach triumfowała Olimpia, wygrywając w ostatnim meczu z Sękaczami – zespołem, który zajął II miejsce. Trzecie miejsce przypadło UKS Trzepakom.

Blookk – Olimpia 0:2 (15:25, 22:25)

Po wyrównanym początku spotkania (6:6) Olimpia osiągnęła kilkupunktową przewagę (14:12, 18:14). Seria 5 punktów wyprowadziła Olimpię na prowadzenie 23:14 i dała wygraną do 15. W drugim secie zespół Blookk wyszedł na prowadzenie 3:1, 8:6 i 10:8. Seria błędów i dobra gra Olimpii odwróciła wynik i Blookk przegrywał 10:13. W dalszej części rywalizacja się wyrównała. Dobre zagrywki Mateusza Okpisza (5 asów w tym secie) spowodowały, że Olimpia wygrywająca 16:14 przegrywała za chwilę 16:18. W końcówce dobrze zagrał Tomasz Gniot (6 punktów w tym secie), a Olimpia
była znacznie lepsza i wygrała do 22.

Nakielscy Celebryci z Alei Gwiazd – Asy Przestworzy 1:2 (25:20, 19:25, 15:17)

Od początku pierwszego seta przewagę osiągnął zespół Asy Przestworzy, który wygrywał nawet 15:9. W dalszej części seta lepiej grali Celebryci i zdobywając seriami punkty wyszli w końcu na prowadzenie 22:19 a seta zakończyli wygraną do 20. W drugim secie Asy przeważały od początku i zwyciężyły do 19. W trzeciej partii Celebryci prowadzili 5:1, za chwilę przegrywali 5:7 i znów wygrywali 9:7. Asy Przestworzy przegrywały w końcówce 11:14, ale zdołały wyjść na prowadzenie 15:14 i zakończyć spotkanie wygraną 17:15.

Amatorzy – Sękacze 0:2 (4:25, 20:25)

Amatorzy, by myśleć o podium musieli wygrać to spotkanie. Niestety nie wyszedł im ten mecz. Już na początku seta przegrywali 0:10, a w całej odsłonie zdobyli zaledwie 4 punkty. Na początku II seta gra się wyrównała. Jednak zespół Sękacze szybko odskoczył na kilka punktów i prowadzili 13:8. Amatorzy znów zanotowali złą serię i za chwilę przegrywali 8:21. Na zagrywce aż 5 punktów zdobył w tym czasie Tomasz Piniarski. Amatorzy nie poddali się jednak i po okresie świetnej gry zmniejszyli straty do 4 punktów (18:22). Jednak nie wystarczyło sił by wygrać.

Sękacze – Olimpia 1:2 (22:25, 25:17, 7:15)

W zaległym spotkaniu spotkały się zespoły Sękacze i Olimpia. Okazało się, że wynik tego meczu będzie decydował o zwycięstwie jednego, lub drugiego zespołu w całej lidze. Mecz stał na dobrym poziomie, a o jego losach zadecydował tie-break. W pierwszym secie lepiej zaczęła Olimpia, która wyszła na prowadzenie 8:6, 12:7, 14:11 i 19:11. Sękacze jednak zmniejszyły straty do 2 punktów, doprowadzając do stanu 18:20 i 21:23. W końcówce lepsza była Olimpia, która wygrała do 22.

Ta wygrana partia dała już Olimpii pierwsze miejsce w lidze. W połowie drugiego seta Sękacze osiągnęły przewagę i ze stanu 12:12 wyszły na prowadzenie 16:12 i 22:15. Set zakończyli zwycięstwem do 17. W ostatnim secie od początku przeważała Olimpia i wygrała pewnie do 7.