Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 marca 2023

O bezpieczeństwie na terenie powiatu nakielskiego. Posiedzenie na przystani

fot. archiwum

fot. archiwum

16 marca 2023 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się wspólne posiedzenie Komisji #Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obradom przewodniczył Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski. W spotkaniu uczestniczył także Tomasz Miłowski – Wicestarosta Nakielski.

Podczas posiedzenia przedstawiona została informacja na temat stanu bezpieczeństwa powodziowego na terenie powiatu nakielskiego. Informację przedstawiła Pani Agnieszka Siłacz – Zastępca Dyrektora ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

Następnie członkowie komisji i zespołu po zapoznaniu się z informacją przedstawioną przez Pana Rafała Makarewicza – Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, pozytywnie ocenili stan porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu nakielskiego. Ponadto Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie oceniła pracę Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W ramach powyższego tematu informację o działalności Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią przedstawił jej komendant Pan Roman Frąckowiak. Podczas posiedzenia Starosta Nakielski zaznaczył, że oprócz nakielskiej straży miejskiej, na terenie powiatu nakielskiego funkcjonują także Straż Miejska w Mroczy oraz Straż Gminna w Sadkach.

Podczas posiedzenia omówiono działania prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu nakielskiego. Informację w tej sprawie przedstawił Pan Sebastian Kozłowski – podinspektor w Referacie Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Następnie członkowie komisji i zespołu po zapoznaniu się z informacją Pana Sławomira Murawskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, pozytywnie ocenili stan bezpieczeństwa pożarowego i związanego z innymi zadaniami wykonywanymi przez Straż Pożarną na terenie powiatu nakielskiego. Ponadto Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie oceniła pracę Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią.

Komisja i zespół zapoznały się także z informacjami z realizacji w 2022 roku Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2022 – 2024 pn. Bezpieczny Powiat Nakielski.

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)