Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2022

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Dzieci poznały przepisy prawa

fot. pow.

fot. pow.

Filia Ogólna zorganizowała spotkanie funkcjonariuszy Komendy# Powiatowej Policji w Nakle z przedszkolakami z Przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka”.

Asp. Zofia Wrzeszcz i mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz, zapoznały dzieci z przepisami prawa o ruchu drogowym, poinformowały, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Dzieci wspólnie z policjantkami ćwiczyły poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Funkcjonariuszki przypominały też o bardzo ważniej roli odblasków i zachęcały do noszenia ich na odzieży, bo zmrok to największy wróg pieszego. Z policyjnych statystyk wynika, że pomiędzy godziną 16 a 19 dochodzi do 1/3 wszystkich wypadków z udziałem pieszych.

„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, skierowany jest do pieszych. Ma on na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym. Zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych i poza obszarem zabudowanym.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy wręczyła dzieciom odblaski z Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Nakle nad Notecią.


Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)