Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 października 2022

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Dzieci poznały przepisy prawa

fot. pow.

fot. pow.

Filia Ogólna zorganizowała spotkanie funkcjonariuszy Komendy# Powiatowej Policji w Nakle z przedszkolakami z Przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka”.

Asp. Zofia Wrzeszcz i mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz, zapoznały dzieci z przepisami prawa o ruchu drogowym, poinformowały, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Dzieci wspólnie z policjantkami ćwiczyły poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Funkcjonariuszki przypominały też o bardzo ważniej roli odblasków i zachęcały do noszenia ich na odzieży, bo zmrok to największy wróg pieszego. Z policyjnych statystyk wynika, że pomiędzy godziną 16 a 19 dochodzi do 1/3 wszystkich wypadków z udziałem pieszych.

„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, skierowany jest do pieszych. Ma on na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym. Zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych i poza obszarem zabudowanym.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy wręczyła dzieciom odblaski z Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Nakle nad Notecią.


Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)