Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2024

Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą szkoły. Drzwi Otwarte w Samostrzelu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

19. kwietnia 2024r. w Zespole Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Samostrzelu miała miejsce kolejna edycja Drzwi Otwartych. To wydarzenie należy do wyjątkowych w życiu szkoły. Co roku wówczas licznie przybywają do Samostrzela młodzi ludzie i tak było również dzisiaj.

Ósmoklasiści wraz z rodzicami i nauczycielami skorzystali z zaproszenia, by poznać ofertę edukacyjną ZSCKR w Samostrzelu na nowy rok szkolny 2024/2025. Ta oferta zakłada kontynuację kierunków już istniejących, czyli technikum rolniczego, technikum weterynarii, technikum architektury krajobrazu i technikum turystyki na obszarach wiejskich.

Gości w szkolnej auli ciepło powitała pani dyrektor M. Ciechanowska. Następnie uczniowie starszych klas zareklamowali kierunki kształcenia, wykorzystując ciekawą prezentację i filmik. Najważniejszym jednak momentem wizyty było obejrzenie szkoły wraz z pracowniami zawodowymi i znajdującymi się tam stanowiskami obsługiwanymi przez przygotowanych merytorycznie uczniów. Wszystkie stanowiska, te ze zwierzętami, roślinami, narzędziami i maszynami, nawozami, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi.

Przypominamy, że od 13. maja można składać podania do szkoły drogą elektroniczną. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 52 385 08 26, e-mail: sekretariat@zspsamostrzel.edu.pl

Materiał: B. Sobierajska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 37 31

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)