Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2021

Otwarte Mistrzostwa Juniorów. Alan wicemistrzem Płocka

Alan Jagodziński został wicemistrzem Płocka# juniorów w szachach klasycznych. To niewątpliwie wysokie osiągnięcie. W zawodach wzięło bowiem udział ponad 50 osób z województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Otwarte Mistrzostwa Płocka Juniorów w  Szachach Klasycznych obywały się w minionym tygodniu( od 3 do 5 lipca). Zawody trwały trzy dni i cieszyły się dużym powodzeniem wśród młodzieży.  W turnieju wzięli udział bracia Jagodzińscy z Miastowic(klub LKS Chrobry Gniezno). Uczniowie LO w Szubinie ukończyli zawody z doskonałym wynikiem. Alan uplasował się na drugim miejscu i został wicemistrzem Płocka juniorów w szachach klasycznych.  Otrzymał puchar i nagrodę finansową.  Olaf także znalazł się na  bardzo dobrej pozycji ,zajmując wysokie piąte miejsce. Został  uhonorowany nagrodą pieniężną. Warto zaznaczyć, że bracia nie przegrali w Płocku żadnej partii, pomimo tego, że poziom turnieju był bardzo wysoki.  Patronat nad turniejem objął Mazowiecki Związek Szachowy i Tygodnik Płocki.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.