Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2022

Otwarte Mistrzostwa w szachach. Rywalizowało 70 zawodników

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 27 sierpnia odbył się VI Otwarte Mistrzostwa Gminy# Mrocza o Puchar Burmistrza Mroczy z okazji Dni Mroczy.

Kierownikiem zawodów oraz sędzią był Mirosław Kozielski. Na zawody do Mroczy przyjechało 70 zawodnicy z takich miast jak: Nakło, Szubin, Bydgoszcz, Tuchola, Sępólno Krajeński, Kcynia, a także Złotów, Łowicz, Poznań, Gniezno, Chodzież, Cekcyn, Szamotuły.

Turniej uroczyście otworzyli: Zastępca burmistrza, Pan Waldemar Chudzik oraz Przewodniczący Rady Gminy: Pan Jarosław Odrobiński (fundator Pucharu dla najlepszego zawodnika z Gminy Mrocza).

Turniej rozegrany został w trzech grupach rankingowych: Open A (Turniej zgłoszony do rankingu FIDE), Open B (Turniej amatorski) i Open C (z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej). W grupach A i B grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem rapid 12 minut +4 sekundy za każde wykonane posunięcie, a w grupie C tempem 30 minut na zawodnika.

W Openie A pierwsze trzy lokaty zdobyli: I miejsce Krzysztof Lewandowski (Pocztowiec Bydgoszcz), II miejsce Budnik Mateusz (Bydgoszcz), III miejsce Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz). W Openie B na podium stanęli: I miejsce Górecki Michał (LKS Chrobry Gniezno), II miejsce Kozak Mirosław (KSzach „Jedynka“ Złotów), III miejsce Krzysztof Prus (LKS Chrobry Gniezno). W Openie C na podium stanęli: I miejsce Marcin Kruk (Czarne), II miejsce Dariusz Jarka (KSzach „Jedynka“ Złotów), III miejsce Sebastian Trepto (MDK 5 Bydgoszcz).
Najlepszym szachistom, reprezentującym Gminę Mrocza, został Edward Kulski. Najlepszym juniorem z Gminy Mrocza został Cezary Tajer, a najlepszą juniorką z Gminy Mrocza - Zosia Kozielska.

Materiał: Mirosław Kozielski

Oceń artykuł: 25 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Nogins, w dniu 29-08-2022 12:58:46 napisał:

  Pytają się czy poprawnie jest mówić ”szachuje”. Profesor Miodek odpowiedział: - Oczywiście, ale czy nie lepiej powiedzieć ”ciszej panowie”.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zuzia, w dniu 30-08-2022 22:40:21 napisał:

  Gratuluję wszystkim mroteckim szachistą! :D

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Michalek, w dniu 31-08-2022 18:31:19 napisał:

  Najlepszym szachistą reprezentującym Gminę Mrocza został Edward Kulski ........a nie. szachistom....na litość boską...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zaproszenia
4,00 zł PLN
Budowa magazynów
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)