Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Szachowe mistrzostwa rozegrane. Wręczono puchary i nagrody

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniach 1-2 października 2022 roku w Hali Widowiskowo# – Sportowej w Mroczy odbyły się 75 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych pod Patronatem Honorowym Ministra Łukasza Schreibera oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – Mikołaja Bogdanowicza.

Organizatorami wydarzenia byli: Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy FENIKS w Mroczy.
W mistrzostwach uczestniczyli: minister Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski - Radosław Kempinski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, zastępca burmistrza Mroczy – Waldemar Chudzik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek, radny Rady Miejskiej – Marcin Klebs, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski oraz sekretarz i przewodniczący Komisji Historycznej Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego – Piotr Szybowicz.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się weryfikacją uczestników turniejów grupy A, B i C. O godzinie 10.15 oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali: minister Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempinski oraz zastępca burmistrza Waldemar Chudzik. Po oficjalnym otwarciu i odprawie technicznej, zawodnicy przystąpili do gry. Turniej tego dnia zakończył się o godzinie 19.00 Drugiego dnia zawody trwały od godziny 9.00 do 14.45 i zakończyły się wręczeniem nagród z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy Jarosława Odrobińskiego, zastępcy burmistrza Waldemara Chudzika, radnego Rady Miejskiej w Mroczy Marcina Klebsa oraz dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Mariana Wiśniewskiego.

Wyniki szczegółowe Turnieju Open A
1.Piotr Szybowicz
2.Mariusz Darowicki
3.Bartosz Przybylski
4. Wiktor Hałuja
5. Tomasz Theuss

Wyniki szczegółowe Turnieju Open B
1. Jakub Makarewicz
2. Krzysztof Warda
3. Mateusz Nowak
4. Marcin Rydzyński
5. Jakub Kulpiński

Wyniki szczegółowe Turnieju Open C
1. Waldemar Kutzner KS KORONA Zakrzewo
2. Piotr Król MLKS "Tucholanka" Tuchola
3. Jakub Jagodzinski Miasteczko Krajeńskie
4. Karol Królikowski Rogowo
5. Patryk Kamiński KSz "Gambit" Świecie
6. Wojciech Mrozowicz KS Royal Chess Bydgoszcz
7. Wiktor Klimacki KSz "Gambit" Świecie
8. Grzegorz Nalewajski Kcynia
9. Oliver Kęsik Bydgoszcz
10. Maksymilian Witkowski KSz "Gambit" Świecie

Łącznie w 75. Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych w Mroczy wzięło udział 79 uczestników. Głównym sędzią zawodów był Mirosław Kozielski, funkcję sędziego pomocniczego pełnił natomiast Mikołaj Włoch. Warto podkreślić, że zwycięzcy miejsc I-III pochodzą z powiatu nakielskiego.
Podczas trwania mistrzostw wszyscy zebrani mięli okazję podziwiać bogatą kolekcję szachów Edwarda Kulskiego, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Materiał: Kinga Łusiak/ UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 134 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)