Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Pokaz i warsztaty taneczne dla uczniów. Cenna lekcja i nowe doświadczenie

fot. powierzone

fot. powierzone

„Taniec jest ukrytym językiem duszy”… ta myśl towarzyszyła uczniom# Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie podczas pokazu i warsztatów tanecznych zorganizowanych 24 listopada. Przeprowadziła je finalistka V edycji programu telewizyjnego You Can Dance - Katarzyna Bień. Towarzyszyli jej: Zuzanna Baron oraz Michał Szmelc, mistrzowie Polski, zdobywający liczne sukcesy na arenie międzynarodowej.

W trakcie zajęć dzieci mogły podziwiać przygotowane przez tancerzy układy taneczne w stylu hip-hop. Druga część spotkania polegała na przeprowadzeniu warsztatów, w których to uczniowie mogli wcielić się w rolę tancerzy. Dzieci z chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły w tej cennej lekcji i nowym doświadczeniu. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy, nawet najmniejszy sukces jest wynikiem ciężkiej pracy.

Taniec to nie tylko umiejętność stawiania kroków i ruchu ciała w rytmie muzyki, to również wyrażanie własnych emocji, kształtowanie słuchu, pobudzanie wyobraźni, a także stymulacja muzykalności. Zajęcia taneczne mogą pełnić funkcję rehabilitacyjną i korekcyjną oraz pomóc w nawiązywaniu relacji międzyludzkich.

Zorganizowane spotkanie było pierwszym z cyklu zaplanowanego programu, zawierającego elementy choreoterapii, podczas którego dzieci nabywać będą wiedzę o rodzajach tańca, a także uczestniczyć aktywnie w warsztatach.

Materiał: Martyna Różańska, Beata Kożuchowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 337 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)