Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Pomoc osobom bezdomnym. Straż Miejska prowadzi działania

fot. archiwum

fot. archiwum

Okres zimowy, chłodne dni to najtrudniejsza pora roku dla osób #bezdomnych. Niektórzy z nich szukają schronienia w budynkach wielorodzinnych. Czasem chcą tam spędzić kilkanaście minut, by się ogrzać, czasem – próbują przespać się na klatce schodowej. To tylko przykładowe miejsca, gdzie można spotkać osoby wymagające pomocy.

Straż Miejska od lat prowadzi działania, mające na celu pomoc osobom bezdomnym, które nasilają się w okresie jesienno-zimowym. Strażnicy miejscy ustalają aktualne miejsca tzw. niemieszkalne, aby nieść pomoc.

Z uwagi na to, że Nakło nad Notecią jest dużą aglomeracją w powiecie nakielskim stało się miejscem docelowym dla bezdomnych z całej okolicy.

W czasie codziennego patrolowania miasta i gminy strażnicy miejscy zwracają uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Reagują zawsze na informacje przekazywane przez mieszkańców dotyczące nie tylko osób bezdomnych. Pomoc jest udzielana również osobom nietrzeźwym, które są dowożone najczęściej do miejsca zamieszkania. Przebywanie osób nietrzeźwych na dworze przy temperaturze znacznie poniżej zera stanowi zagrożenie dla ich zdrowia oraz życia.

Każdego dnia mijamy, skwery, parki, pustostany, dworce. Możemy spotkać tam ludzi, którzy czekają na pomoc. Nie przechodź obojętnie obok osób bezdomnych czy leżących – śpiących na ławce. Zainteresujmy się losem potrzebujących. Gdy widzimy niepokojącą sytuację, wezwijmy pomoc, zanim będzie za późno. Zareaguj! Numer alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

Materiał: st. insp. Dariusz Jasiński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)