Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Prelekcja o bezpieczeństwie. Spotkanie strażników miejskich z uczniami

fot. powierzone

fot. powierzone

Strażnik nakielskiej Straży Miejskiej odwiedził uczniów# Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Podczas spotkań w klasach 1- 8 prowadził zajęcia profilaktyczne w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Zwracał uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu, kontaktach z osobami obcymi, zasadami ruchu drogowego oraz cyberprzestępczością.

Funkcjonariusz zwracał dzieciom szczególną uwagę na prawidłowe przechodzenie przez drogę w miejscach do tego  wyznaczonych. Sygnalizował również, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odblask – choćby zawieszony na tornistrze, czy na elemencie ubioru.

Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prelekcji zostały także omówione problemy cyberprzestępczości oraz zagrożenia wynikającego

z nawiązywania kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi uczniowie obejrzeli krótki film, pt: „Czy pies musi ugryźć”, odnoszący się do prawidłowych zachowań wobec czworonożnych przyjaciół człowieka.

Dzieci zapoznały się również  z pracą strażników miejskich, umundurowaniem oraz wyposażeniem. Poruszony został również temat agresji i przemocy w szkołach wśród uczniów. Strażnik miejski nakreślił podstawowe zasady zachowania w społeczeństwie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)