Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Przebudowa za prawie milion złotych. Remont świetlicy wiejskiej

fot. archiwum

fot. archiwum

Po zeszłorocznych problemach z projektem przebudowy świetlicy w #Karnowie, niedługo rozpoczną się prace remontowe. Na koniec stycznia gmina ogłosiła przetarg na tę inwestycję.

Gmina Nakło otrzymała pół miliona złotych ze środków unijnych na przebudowę świetlicy wiejskiej w Karnowie. Inwestycja miała być zrealizowana w zeszłym roku, ale pojawiły się problemy. Otóż, sołtys oraz mieszkańcy nie zaakceptowali przygotowanego projektu przebudowy świetlicy. Zgodnie z nim, parapety w kuchni miały być zamontowane na wysokości kolan, a samą kuchnię oddzielałoby od innych pomieszczeń pięć par drzwi. Zostało to uznane przez mieszkańców sołectwa za niepraktyczne, dlatego też dopłacili oni do wniesienia poprawek do projektu ze środków z funduszu sołeckiego. Naniesienie zmian w projekcie wiązało się z dużym opóźnieniem w realizacji przebudowy świetlicy. Zamiast w ubiegłym roku kończyć tę inwestycję, na początku tego roku gmina ogłosiła dopiero przetarg na wykonanie prac. Firma, która go wygra będzie musiała wykonać roboty rozbiórkowe dachu, posadzek, płytek ściennych w pomieszczeniach. W planie jest wykucie otworów na drzwi, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych oraz przebudowa schodów prowadzących do świetlicy. Firma będzie musiała postawić nowe ściany działowe w budynku, zamontować nowy dach z nową więźbą, wykonać elewację. Zamontowana zostanie nowa instalacja kanalizacyjna, wodociągowa oraz grzewcza. W wyremontowanej świetlicy ma być także instalacja elektryczna wraz z grzejnikami elektrycznymi. Zamontowana ma być również instalacja fotowoltaiczna. Jak wspomniano, na przebudowę świetlicy gmina otrzymała pół miliona złotych. Cała inwestycja ma kosztować ponad 910 tys. zł. W tym roku, ma zostać wydane 882 tys. zł. Z tego, poza wspomnianym pół milionem, gmina ze środków własnych planuje wydać 32 tys. zł, a pozostałe 350 tys. zł to pieniądze z obligacji, które mają zostać wyemitowane. 

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  słuchacz, w dniu 18-03-2023 11:47:33 napisał:

  może jacek grat uda sie na spotkanie z kosma złotowski jedynka gra kiedyś do ciebie wrócę a chylińska miłosne nie wyśmiewai nie śmieje z zastepcy starosty ładnie sie słucha dzis spodobała piosenka w miłosnej studni prefect kołsanka dla nieznajomych super stare nagranie

  odpowiedz

  • -1 (1)

  słuchacz, w dniu 18-03-2023 11:54:01 napisał:

  zbyszek grażyna łobaszewska reklamują nowa wersja czas nas uczy pogody brzydcy i nne wiem jazz pop k prońko jazz pop g łobaszewska natop chce wrócic dobrze tak trzymac

  odpowiedz

  • -1 (1)

  obserwator, w dniu 18-03-2023 11:58:21 napisał:

  dziś cugowski i prońko w bydgoszczy koncert szef jedynka zawsze rozmawia z buszek ja wiem tak prawda jakieś znane osobistości z dyr rozmawiaja

  odpowiedz

  • 4 (4)

  teczowy, w dniu 18-03-2023 12:08:44 napisał:

  Olszewka

  odpowiedz

  • 5 (7)

  SławBud, w dniu 18-03-2023 13:33:50 napisał:

  No to zgadujemy jaka firma wygra!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  xxl, w dniu 18-03-2023 14:26:26 napisał:

  panaceum k cugowski piosenka z roku 2022 swietna solo krzysia wiecej takich przebojów sicienko lubi chyba

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Bekon, w dniu 18-03-2023 15:18:20 napisał:

  Po co karnowiakom nowa świetlica ta jest w rozsypce?

  odpowiedz

  • 2 (4)

  mieszkańcy Występu, w dniu 18-03-2023 17:09:56 napisał:

  Gdyby nie malowanka w roli sołtysa a chłop z jajami w Występie dawno byłaby świetlica!

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Tak myślę , w dniu 18-03-2023 18:01:12 napisał:

  Lepiej by było przeznaczyć pieniądze na chodnik do Nakła, to by było pożyteczne,poprawiło by bezpieczeństwo oraz zachęciło do jazdy rowerem oraz spacerów

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Choroba, w dniu 18-03-2023 19:04:48 napisał:

  Te świetlice, to jest jakaś kpin. Wydawanie pieniędzy na coś, co przed 90% dni w roku stoi i marnieje jest tak wielką głupotą, że aż skali brakuje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  Obserwator , w dniu 18-03-2023 21:15:27 napisał:

  Firma z Olszewki już się nie wyrabia tyle ma Robót budowlanych w Nakle zwolnijcie trochę panie Burmistrzu!!

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Klaudiusz , w dniu 19-03-2023 03:17:20 napisał:

  Obserwator. Mało wiesz. Nie tylko w Nakle. Poza tym To dobrze o niej świadczy skoro ma dużo pracy. Nie rozumiem co ma piernik do Wiatraka. Ale rozumowania Naklakow nie da się pojąć.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ninjahaus, w dniu 19-03-2023 09:23:52 napisał:

  SławBud. Ja myśle ze może wygrać Listonosz z występu. Ten No Biznesmen za dychę. Każdy z jego pracowników równo ubrany. No No to Musi być poważna Firma.….. Aaaa nie z tymi 4 Żulami mogą nie dźwignąć tego tematu. Ale w sumie zawsze można puścić podwykonawcę z torbami. I jakoś to będzie. Przecież oni z tego słyną. Dlatego twierdze ze listonosz nigdy nie powinien mieć pod sobą ludzi. Oni są już zajechani jak po 40 latach w kopalni

  odpowiedz

  • -1 (1)

  słuchacz, w dniu 19-03-2023 10:41:01 napisał:

  przeboje ksywy po angielsku niektórzy obrażeni wysmiewają poniząją sami sobie te ksyywy wymyślają tak szef dyr rozmawia z gwiazdą polskie radio panaceum podoba ja nie gorzej niż budka suflera a chylińska kontrowersyjna ale ma fanów nie smije się

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ssl, w dniu 19-03-2023 11:51:22 napisał:

  to takie przeboje były są inne nowe chyba nie wysmiewają

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie z HACCP
59PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)