Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2021

Radomiak przybliży się do awansu?

Sytuacja w tabeli 1. Ligi zmienia się praktycznie co tydzień, więc# zapraszamy na kolejny rozdział w tej niezwykłej historii. Termalica jest już o krok od awansu do Ekstraklasy, a swoje szanse może zwiększyć również Radomiak, który zmierzy się z beniaminkiem z Rzeszowa. Jakiego meczu spodziewają się zakłady bukmacherskie?

 

Radomiak Radom

Drużyna prowadzona przez trenera Banasika już w poprzedniej kampanii była o włos od wywalczenia awansu. Ostatecznie przegrali decydujące starcie z Wartą Poznań i byli zmuszeni do kolejnego sezonu na poziomie 1. Ligi. Zakłady bukmacherskie doceniły jednak dobrą postawę w ubiegłej kampanii, dlatego też Radomiak od początku tego sezonu, nawet pomimo sporych osłabień kadrowych, znajdował się w czołówce w przewidywaniach.

Radomiak potwierdził te przewidywania na boisku, ponieważ na trzy kolejki do końca sezonu znajduje się na drugim miejscu. Wystarczy, że zdobędzie już tylko siedem punktów i wywalczy bezpośredni awans. Kibice z pewnością marzą o takim zakończeniu sezonu, ponieważ kolejny udział w barażach mógłby kosztować ich wiele nerwów, podobnie jak piłkarzy.

Swoją grą Radomiak pokazuje, że zasługuje na Ekstraklasę. W najbliższej kolejce zmierzą się oni w meczu domowym z Resovią Rzeszów. Beniaminek jest zespołem, na który trzeba uważać, o czym przekonał się, chociażby ŁKS, jednak jeśli Radomiak chce zagrać w Ekstraklasie, a co do tego nie ma żadnych wątpliwości, to takie spotkania po prostu musi wygrywać.

Radomiak Radom statystyki:

 • Radomiak nie stracił gola w czterech z ostatnich pięciu meczów ligowych.

 • Radomiak wygrał dwa ostatnie mecze ligowe.

 • Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika straciła najmniej bramek w całej lidze.

 • Radomiak od początku sezonu zachował aż 18 razy czyste konto.

 • Radomiak Radom wygrał 4 z ostatnich 5 meczów ligowych.

 • Radomiak wygrał dwa ostatnie mecze domowe z Resovią.

 • Pierwsze spotkanie w tych drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem.

 • Radomiak wygrał 5 z ostatnich 6 meczów domowych.

 • Drużyna z Radomia nie zanotowała wyniku BTTS w 6 ostatnich meczach domowych.

 • Radomiak zachował czyste konto w obu ostatnich rywalizacjach domowych z Resovią.

 • Radomiak wygrał 3 z ostatnich 5 spotkań z Resovią.

Resovia Rzeszów

Na półmetku sezonu mogło się wydawać, że Resovia to główny kandydat do spadku. Podobnie uważali analitycy zakładów bukmacherskich, którzy typowali ten zespół w gronie największego faworyta do spadku. Przewidywania w tym przypadku nie okazały się trafione, ponieważ wiosną drużyna z Rzeszowa znacząco poprawiła swoją grę. Resovia na ten moment ma 29 oczek, co stanowi 9 punktów przewagi nad Bełchatowem. Drużyna osiągnęła już swój cel na rozgrywki 2020/2021, jakim było utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym.

W związku z tym nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie nie dają im większych szans na wywalczenie punktów w Radomiu. Resovia jest zdecydowanym underdogiem w tym starciu. Patrząc przez pryzmat proponowanych kursów w całej kolejce, to Radomiak jest największym faworytem, co również wiele nam mówi o szansach gości w tej rywalizacji.

Co ciekawe, podobnie było przed pierwszym meczem tych drużyn, a właśnie wtedy Resovia była w stanie przeciwstawić się silniejszemu przeciwnikowi i zaskoczyć zakłady sportowe. Spotkanie w Rzeszowie zakończyło się wynikiem 0:0 i to w momencie, gdy Resovia była w najgorszej formie.

Resovia Rzeszów statystyki:

 • Resovia nie zdobyła gola w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych z Radomiakiem.

 • Ekipa z Rzeszowa straciła łącznie 9 goli w dwóch ostatnich delegacjach do Radomia.

 • Dwa poprzednie starcia tych drużyn w Radomiu zakończyły się wynikiem +3,5 gola.

 • Resovia jest niepokonana w dwóch ostatnich starciach z Radomiakiem.

 • 5 ostatnich spotkań pomiędzy tymi drużynami nie zakończyło się wynikiem BTTS.

 • Resovia nie wygrała w dwóch ostatnich meczach ligowych.

 • Trzy poprzednie starcia z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem -2,5 gola.

 • Resovia nie straciła gola w dwóch ostatnich meczach z tym przeciwnikiem.

Zakłady bukmacherskie

Tak jak wspomniałem, Radomiak jest zdecydowanym faworytem tego spotkania i analitycy zakładów bukmacherskich nie wyobrażają sobie innego zakończenia tej rywalizacji, niż wygrana gospodarzy. „Pewniaczki” jednak bardzo często zawodzą, a szczególnie w polskiej piłce klubowej, dlatego też warto przejrzeć statystyki i analizy dostępne w ofercie.

Superbet przygotował dla Ciebie wiele ciekawych możliwości, z których oczywiście jeśli zechcesz możesz skorzystać. Oprócz sporej oferty zdarzeń przedmeczowych dostępna jest również opcja zobaczenia zakładów na żywo, gdzie możesz na bieżąco reagować na wydarzenia odbywające się na boisku.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 0:0, co może być istotną wskazówką. Radomiak w tym sezonie 18 razy zachował czyste konto, dlatego też można się pokusić o typ, że piłkarze Dariusza Banasika nie stracą w tym meczu gola lub mniej ryzykownie, że w spotkaniu nie będzie wyniku BTTS. Na potwierdzenie takich przewidywań muszę wspomnieć, że Radomiak to drużyna, która w tym sezonie 1. Ligi może się pochwalić najlepszą linią defensywy. Do tej pory stracili zaledwie 19 bramek. Żadna inna drużyna nie straciła poniżej 20 goli w 31 meczach tego sezonu 1. Ligi.

Statystycznie Radomiak notuje średnio 2 gole na mecz na własnym boisku. Aż 10 z 15 rozegranych rywalizacji domowych, to wyniki -2,5 gola, co również może być istotną wskazówką. U siebie piłkarze trenera Banasika stracili 8 goli, a zdobyli 22. Nie są to najbardziej overowe liczby w całej stawce, ba, Radomiak to jedna z najbardziej underowych drużyn w 1. Lidze. Kto Twoi zdaniem wygra mecz?

Więcej sportowych informacji z regionu znajdziesz tutaj -> https://www.naklo24.pl/sport,arch,127.html

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019. 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)