Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Remontu nie było i póki co nie będzie. Pominięty odcinek

fot. MM

fot. MM

Ominięcie fragmentu drogi ul. Długiej podczas przeprowadzanego w 2020 roku remontu spowodowało niezadowolenie wśród niektórych mieszkańców.# Z jakiego powodu gmina nie ujęła w inwestycji całej ul. Długiej?

Przypomnienie sprawy

Przeprowadzony w 2020 roku remont ul. Długiej był tą inwestycją, na którą czekali praktycznie wszyscy mieszkańcy wspomnianej ulicy. Sporo osób zapewne do dziś uważa, że remont przeprowadzono na całej ulicy, jednakże tak się nie stało. Na remont nadal czeka odcinek drogi na wysokości posesji 63 oraz 63A. Jedna z naszych czytelniczek postanowiła podzielić się z nami swoją opinią w tym temacie. – Mieszkam na ul. Długiej już od 20 lat. Niestety, ale odcinek drogi, przy którym mieszkam, został pominięty podczas przeprowadzania gruntownego remontu ul. Długiej w 2020 roku. Po prostu wygląda tu strasznie. Podczas przejazdu samochodem nie raz zdarzało się, że mi czy chociażby moim sąsiadom psuły się opony. Jest to fragment zaniedbany przez gminę, nikt nie dba tutaj o porządek. Nawet z odśnieżaniem w okresie zimowym jest tutaj problem, jak sama się za to nie wezmę, to w ogóle bym nie mogła stąd wyjechać. Spore problemy są także przy opadach deszczu, kiedy tworzy się tutaj błoto, bo woda naturalnie spływa w dół ulicy. Około 4 lata temu burmistrz Nakła obiecał mi, że przynajmniej wyrówna cały ten teren, jednakże ostatecznie do tego nie doszło. Pracownicy gminy porobili tylko zdjęcia i na tym się skończyły – powiedziała nam mieszkanka ul. Długiej.

Warto nadmienić, że całe przedsięwzięcie polegające na przeprowadzeniu remontu ul. Długiej kosztowało gminę ponad 4 mln 300 tys. zł. W ramach prac wyremontowano odcinek liczący ponad 1 km drogi oraz położono zupełnie nowe chodniki.

Gmina odpowiada

Dlaczego gmina pominęła wspomniany przez naszą czytelniczkę liczący ok. 200 m fragment drogi przy wykonywanym przed dwoma laty remoncie ul. Długiej? I czy nakielski samorząd planuje w ogóle przeprowadzić jakiekolwiek prace remontowe na odcinku drogi ul. Długiej na wysokości posesji 63 oraz 63A? Takie pytania skierowaliśmy do burmistrza Nakła Sławomira Napierały, w którego imieniu odpowiedzi udzielił nam jego zastępca Krzysztof Błoński. – Odnoga drogi ul. Długiej przy posesji 63 i 63A nie był uwzględniony podczas prowadzenia przebudowy ulicy Długiej z powodu braku pieniędzy w budżecie gminy oraz braku dofinansowania – odpowiedział nakielski włodarz. – W miarę potrzeb wykonywane są prace związane z bieżącym utrzymaniem obiektu – dodał.

Niestety, ale mimo naszego wyraźnego pytania dotyczącego planów gminy związanych z remontem fragmentu drogi ul. Długiej zastępca burmistrza postanowił się do niego nie odnosić. Zamiast tego uzyskaliśmy odpowiedź, że gmina wykonuje prace związane z bieżącym utrzymaniem obiektu. Taka wypowiedź może wskazywać na to, że nakielski samorząd po prostu nie ma nawet w planach przeprowadzania remontu pominiętego w 2020 roku fragmentu ul. Długiej.

Inna rzecz to kwestia samego bieżącego utrzymania drogi, której stan pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Nakielscy włodarze uważają, że prace związane z bieżącym utrzymaniem drogi są wykonywane w miarę potrzeb, jednakże sami mieszkańcy mają w tym temacie zupełnie odmienne zdanie. Aktualny stan drogi tylko pokazuje, w jaki sposób gmina przykłada się do jej utrzymania.

Źródło:  

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Wypasacz świń, w dniu 06-12-2022 13:04:51 napisał:

  Sosnowski robi objazdowe lokalne show.Zaproście go i może w końcu gość faktycznie jest w stanie poza obietnicami i politycznym bełkotem wpłynąć na poprawę lokalnej infrastruktury drogowej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Heheh, w dniu 06-12-2022 22:49:45 napisał:

  Faktycznie tragedia dojazd do dwóch posesji

  odpowiedz

  • 2 (2)

  100procentpodwyzkiwynagrodzeniadlaburmistrzow, w dniu 07-12-2022 09:18:19 napisał:

  Na Długiej to może przestańcie blokować jeden pas ruchu parkującymi samochodami od ulicy Bartkowskiego! Każda chałupa ma tam podwórka a wsiuny pół ulicy blokują tymi gruchotami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  drogomistrz, w dniu 07-12-2022 12:32:51 napisał:

  Jakie ulice ta polna droga łączy. Prowadzi z Długiej do ....... ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)