Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Remontu nie było i póki co nie będzie. Pominięty odcinek

fot. MM

fot. MM

Ominięcie fragmentu drogi ul. Długiej podczas przeprowadzanego w 2020 roku remontu spowodowało niezadowolenie wśród niektórych mieszkańców.# Z jakiego powodu gmina nie ujęła w inwestycji całej ul. Długiej?

Przypomnienie sprawy

Przeprowadzony w 2020 roku remont ul. Długiej był tą inwestycją, na którą czekali praktycznie wszyscy mieszkańcy wspomnianej ulicy. Sporo osób zapewne do dziś uważa, że remont przeprowadzono na całej ulicy, jednakże tak się nie stało. Na remont nadal czeka odcinek drogi na wysokości posesji 63 oraz 63A. Jedna z naszych czytelniczek postanowiła podzielić się z nami swoją opinią w tym temacie. – Mieszkam na ul. Długiej już od 20 lat. Niestety, ale odcinek drogi, przy którym mieszkam, został pominięty podczas przeprowadzania gruntownego remontu ul. Długiej w 2020 roku. Po prostu wygląda tu strasznie. Podczas przejazdu samochodem nie raz zdarzało się, że mi czy chociażby moim sąsiadom psuły się opony. Jest to fragment zaniedbany przez gminę, nikt nie dba tutaj o porządek. Nawet z odśnieżaniem w okresie zimowym jest tutaj problem, jak sama się za to nie wezmę, to w ogóle bym nie mogła stąd wyjechać. Spore problemy są także przy opadach deszczu, kiedy tworzy się tutaj błoto, bo woda naturalnie spływa w dół ulicy. Około 4 lata temu burmistrz Nakła obiecał mi, że przynajmniej wyrówna cały ten teren, jednakże ostatecznie do tego nie doszło. Pracownicy gminy porobili tylko zdjęcia i na tym się skończyły – powiedziała nam mieszkanka ul. Długiej.

Warto nadmienić, że całe przedsięwzięcie polegające na przeprowadzeniu remontu ul. Długiej kosztowało gminę ponad 4 mln 300 tys. zł. W ramach prac wyremontowano odcinek liczący ponad 1 km drogi oraz położono zupełnie nowe chodniki.

Gmina odpowiada

Dlaczego gmina pominęła wspomniany przez naszą czytelniczkę liczący ok. 200 m fragment drogi przy wykonywanym przed dwoma laty remoncie ul. Długiej? I czy nakielski samorząd planuje w ogóle przeprowadzić jakiekolwiek prace remontowe na odcinku drogi ul. Długiej na wysokości posesji 63 oraz 63A? Takie pytania skierowaliśmy do burmistrza Nakła Sławomira Napierały, w którego imieniu odpowiedzi udzielił nam jego zastępca Krzysztof Błoński. – Odnoga drogi ul. Długiej przy posesji 63 i 63A nie był uwzględniony podczas prowadzenia przebudowy ulicy Długiej z powodu braku pieniędzy w budżecie gminy oraz braku dofinansowania – odpowiedział nakielski włodarz. – W miarę potrzeb wykonywane są prace związane z bieżącym utrzymaniem obiektu – dodał.

Niestety, ale mimo naszego wyraźnego pytania dotyczącego planów gminy związanych z remontem fragmentu drogi ul. Długiej zastępca burmistrza postanowił się do niego nie odnosić. Zamiast tego uzyskaliśmy odpowiedź, że gmina wykonuje prace związane z bieżącym utrzymaniem obiektu. Taka wypowiedź może wskazywać na to, że nakielski samorząd po prostu nie ma nawet w planach przeprowadzania remontu pominiętego w 2020 roku fragmentu ul. Długiej.

Inna rzecz to kwestia samego bieżącego utrzymania drogi, której stan pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Nakielscy włodarze uważają, że prace związane z bieżącym utrzymaniem drogi są wykonywane w miarę potrzeb, jednakże sami mieszkańcy mają w tym temacie zupełnie odmienne zdanie. Aktualny stan drogi tylko pokazuje, w jaki sposób gmina przykłada się do jej utrzymania.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Wypasacz świń, w dniu 06-12-2022 13:04:51 napisał:

  Sosnowski robi objazdowe lokalne show.Zaproście go i może w końcu gość faktycznie jest w stanie poza obietnicami i politycznym bełkotem wpłynąć na poprawę lokalnej infrastruktury drogowej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Heheh, w dniu 06-12-2022 22:49:45 napisał:

  Faktycznie tragedia dojazd do dwóch posesji

  odpowiedz

  • 2 (2)

  100procentpodwyzkiwynagrodzeniadlaburmistrzow, w dniu 07-12-2022 09:18:19 napisał:

  Na Długiej to może przestańcie blokować jeden pas ruchu parkującymi samochodami od ulicy Bartkowskiego! Każda chałupa ma tam podwórka a wsiuny pół ulicy blokują tymi gruchotami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  drogomistrz, w dniu 07-12-2022 12:32:51 napisał:

  Jakie ulice ta polna droga łączy. Prowadzi z Długiej do ....... ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)