Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Rozprowadzano kalendarze misyjne. Środki trafią do dzieci w Kazachstanie

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach współpracy z Szkolnym Kołem# Caritas i jego opiekunką, panią Katarzyną Dobosz, Zespół Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu wziął udział w rozprowadzeniu cegiełek – kalendarzy misyjnych na 2024 rok z pięknymi zdjęciami misji w Kazachstanie.

Wszystkie zebrane środki są dla dzieci z Domu Dziecka w Kapschagaj w Kazachstanie, które prowadzi misjonarz Artur Zaraś. Ze środków tych dzieci mogą mieszkać w tym Domu mając zapewniony dach nad głową, ciepłe posiłki i edukację. Są to dzieci porzucone i sieroty.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu rozprowadzili 50 sztuk kalendarza i zebrali 702zł.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)