Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

Ruszyli z pomocą ubogim. Nie brakowało "wielkich serc"

fot. powierzone

fot. powierzone

W niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada zakończyliśmy# w naszym mieście akcję pomocy potrzebującym, w ramach obchodzonego Światowego Dnia Ubogich. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, które zaprosiło do współpracy SKC z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle i nakielskie parafie.

Do zbiórki darów przyłączyli się uczniowie i rodzice z SP 2, ZSP 3 oraz z I LO w Nakle. Zbiórka została również przeprowadzona w dekanacie Mrocza na terenie parafii Orle. Pięknym gestem pomocy wykazał się uczeń I LO, Karol Białczyk, który osobiście zebrał ok. 500 zł, a następnie za tę kwotę zakupił środki higieny osobistej przekazując dla potrzebujących. W parafii Matki Bożej Królowej Polski młodzież również zorganizowała kiermasz ciast, a zebrane datki przeznaczyła na zakup potrzebnej bielizny.

Wielkich serc nie brakowało po raz kolejny w naszym mieście. Na pochwałę zasługuje fakt, że darczyńcy przynosili w tym roku naprawdę tylko te dary, które były wskazane jako najbardziej potrzebne, a nawet jeśli jest to odzież używana, to w bardzo dobrym stanie – podkreśla opiekun SKC Katarzyna Dobosz. Wszystkie zebrane dary w najbliższym czasie zostaną przekazane dla potrzebujących.

Pragnę z całego serca podziękować najpierw ks. Bartoszowi z parafii MB Królowej Polski i ks. Wiesławowi z parafii św. Wawrzyńca za wspólne zorganizowanie pomocy w naszym mieście. Dziękuję wolontariuszom SKC z SP nr 2 i ZSP nr 3 za akcje szkolne i w parafiach. Pięknie dziękuję młodzieży z I LO, szczególnie Karolowi, którzy z ks. Wiesławem przeprowadzili zbiórkę wśród uczniów. Słowa podziękowania kieruję do proboszczów nakielskich parafii, którzy pozytywnie odpowiedzieli na naszą prośbę, a w sposób szczególny ks. Proboszczowi Tomaszowi Kapczyńskiemu, który taką zbiórkę ogłosił w swojej parafii Orle. Największe słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich tych, którzy odpowiedzieli na nasz apel i otworzyli swoje serca dla ubogich. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)