Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2021

Rynek pracy po pandemii - gdzie szukać pracy w Bydgoszczy i okolicach?

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu pracodawców do zwolnień w swoich firmach, a to z kolei spowodowało, że# na rynku pracy pojawiło się spore grono osób bezrobotnych. Część z nich ruszyła w poszukiwaniu nowego zatrudnienia, niektórzy zdecydowali się na podniesienie swoich kompetencji. Wielu z pewnością mocno zastanawiało się nad swoim dalszym zawodowym losem. Jak rynek pracy wygląda obecnie w takich miastach jak m.in. Bydgoszcz oraz w okolicznych miejscowościach? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

COVID-19 zaskoczył cały świat i uderzył nie tylko w służbę zdrowia, ale przede wszystkim w gospodarkę. W okresie pandemii rządy większości krajów wprowadziły liczne obostrzenia, a to spowodowało, że większość przedsiębiorstw nie mogło funkcjonować tak jak do tej pory. Jak zmienił się rynek pracy w Polsce - to pytanie zadaje sobie wiele osób. 

Rynek pracy a pandemia koronawirusa - co trzeba wiedzieć

Przede wszystkim, co nie jest żadnym zaskoczeniem, im dłużej trwał lockdown, tym bardziej wzrastało bezrobocie. Przedsiębiorcy nie mieli wyjścia i chcąc utrzymać swoje firmy musieli zwalniać pracowników. Pandemia koronawirusa najbardziej dotknęła takie branże jak rozrywka, gastronomia, turystyka czy hotelarstwo, ale patrząc szerzej - jej skutki odczuło większość podmiotów gospodarczych. Z jednej strony na rynku pracy pojawiło się mnóstwo bezrobotnych osób, z drugiej jednak firmy z większości branż przestały zatrudniać pracowników. Na szczęście, sytuacja powoli się stabilizuje, choć na powrót do pełnej normalności trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

W których branżach szukać zatrudnienia?

Tak naprawdę wiele zależy od naszych predyspozycji i oczekiwań. Z całą pewnością jednak pandemia sprawiła, że nowych pracowników potrzebują przedsiębiorcy działający w takich sektorach jak IT, e-commerce czy ochrona danych osobowych. Wiele ofert dotyczy także pracy na stanowisku: przedstawiciel handlowy. Zatrudnienie można znaleźć także w halach czy magazynach jako pracownik produkcji, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych na stanowisku sprzedawcy. Ponadto, poszukiwani są specjaliści w wielu dziedzinach, w tym także pracownicy fizyczni. Oferty pracy w Bydgoszczy znajdziesz na Aplikuj.pl

Poszukiwanie pracy po pandemii - gdzie i jak?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości, jakie w tym zakresie daje nam Internet. Na portalu aplikuj.pl codziennie pojawiają się nowe propozycje pracy, dlatego warto na bieżąco kontrolować sytuację. Jeśli któreś z ogłoszeń zwróci naszą uwagę, nie pozostaje nic innego, jak przesłanie CV czy listu motywacyjnego. Nie musimy więc wychodzić z domu, by zapoznać się z nowymi ofertami pracy, tak jakby to miało miejsce w przypadku korzystania z urzędów pracy.

W jaki sposób szukać nowej pracy?

Musimy mieć jednak świadomość, że obecnie każde dobre miejsce pracy jest na wagę złota i najprawdopodobniej będziemy musieli powalczyć z kilkoma kandydatami. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wykazać sporą wytrwałością. Kluczowe jest to, aby zbyt łatwo się nie poddawać!

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)