Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2021

Rynek pracy po pandemii - gdzie szukać pracy w Bydgoszczy i okolicach?

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu pracodawców do zwolnień w swoich firmach, a to z kolei spowodowało, że# na rynku pracy pojawiło się spore grono osób bezrobotnych. Część z nich ruszyła w poszukiwaniu nowego zatrudnienia, niektórzy zdecydowali się na podniesienie swoich kompetencji. Wielu z pewnością mocno zastanawiało się nad swoim dalszym zawodowym losem. Jak rynek pracy wygląda obecnie w takich miastach jak m.in. Bydgoszcz oraz w okolicznych miejscowościach? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

COVID-19 zaskoczył cały świat i uderzył nie tylko w służbę zdrowia, ale przede wszystkim w gospodarkę. W okresie pandemii rządy większości krajów wprowadziły liczne obostrzenia, a to spowodowało, że większość przedsiębiorstw nie mogło funkcjonować tak jak do tej pory. Jak zmienił się rynek pracy w Polsce - to pytanie zadaje sobie wiele osób. 

Rynek pracy a pandemia koronawirusa - co trzeba wiedzieć

Przede wszystkim, co nie jest żadnym zaskoczeniem, im dłużej trwał lockdown, tym bardziej wzrastało bezrobocie. Przedsiębiorcy nie mieli wyjścia i chcąc utrzymać swoje firmy musieli zwalniać pracowników. Pandemia koronawirusa najbardziej dotknęła takie branże jak rozrywka, gastronomia, turystyka czy hotelarstwo, ale patrząc szerzej - jej skutki odczuło większość podmiotów gospodarczych. Z jednej strony na rynku pracy pojawiło się mnóstwo bezrobotnych osób, z drugiej jednak firmy z większości branż przestały zatrudniać pracowników. Na szczęście, sytuacja powoli się stabilizuje, choć na powrót do pełnej normalności trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

W których branżach szukać zatrudnienia?

Tak naprawdę wiele zależy od naszych predyspozycji i oczekiwań. Z całą pewnością jednak pandemia sprawiła, że nowych pracowników potrzebują przedsiębiorcy działający w takich sektorach jak IT, e-commerce czy ochrona danych osobowych. Wiele ofert dotyczy także pracy na stanowisku: przedstawiciel handlowy. Zatrudnienie można znaleźć także w halach czy magazynach jako pracownik produkcji, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych na stanowisku sprzedawcy. Ponadto, poszukiwani są specjaliści w wielu dziedzinach, w tym także pracownicy fizyczni. Oferty pracy w Bydgoszczy znajdziesz na Aplikuj.pl

Poszukiwanie pracy po pandemii - gdzie i jak?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości, jakie w tym zakresie daje nam Internet. Na portalu aplikuj.pl codziennie pojawiają się nowe propozycje pracy, dlatego warto na bieżąco kontrolować sytuację. Jeśli któreś z ogłoszeń zwróci naszą uwagę, nie pozostaje nic innego, jak przesłanie CV czy listu motywacyjnego. Nie musimy więc wychodzić z domu, by zapoznać się z nowymi ofertami pracy, tak jakby to miało miejsce w przypadku korzystania z urzędów pracy.

W jaki sposób szukać nowej pracy?

Musimy mieć jednak świadomość, że obecnie każde dobre miejsce pracy jest na wagę złota i najprawdopodobniej będziemy musieli powalczyć z kilkoma kandydatami. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wykazać sporą wytrwałością. Kluczowe jest to, aby zbyt łatwo się nie poddawać!

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)