Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2021

Rynek pracy po pandemii - gdzie szukać pracy w Bydgoszczy i okolicach?

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu pracodawców do zwolnień w swoich firmach, a to z kolei spowodowało, że# na rynku pracy pojawiło się spore grono osób bezrobotnych. Część z nich ruszyła w poszukiwaniu nowego zatrudnienia, niektórzy zdecydowali się na podniesienie swoich kompetencji. Wielu z pewnością mocno zastanawiało się nad swoim dalszym zawodowym losem. Jak rynek pracy wygląda obecnie w takich miastach jak m.in. Bydgoszcz oraz w okolicznych miejscowościach? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

COVID-19 zaskoczył cały świat i uderzył nie tylko w służbę zdrowia, ale przede wszystkim w gospodarkę. W okresie pandemii rządy większości krajów wprowadziły liczne obostrzenia, a to spowodowało, że większość przedsiębiorstw nie mogło funkcjonować tak jak do tej pory. Jak zmienił się rynek pracy w Polsce - to pytanie zadaje sobie wiele osób. 

Rynek pracy a pandemia koronawirusa - co trzeba wiedzieć

Przede wszystkim, co nie jest żadnym zaskoczeniem, im dłużej trwał lockdown, tym bardziej wzrastało bezrobocie. Przedsiębiorcy nie mieli wyjścia i chcąc utrzymać swoje firmy musieli zwalniać pracowników. Pandemia koronawirusa najbardziej dotknęła takie branże jak rozrywka, gastronomia, turystyka czy hotelarstwo, ale patrząc szerzej - jej skutki odczuło większość podmiotów gospodarczych. Z jednej strony na rynku pracy pojawiło się mnóstwo bezrobotnych osób, z drugiej jednak firmy z większości branż przestały zatrudniać pracowników. Na szczęście, sytuacja powoli się stabilizuje, choć na powrót do pełnej normalności trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

W których branżach szukać zatrudnienia?

Tak naprawdę wiele zależy od naszych predyspozycji i oczekiwań. Z całą pewnością jednak pandemia sprawiła, że nowych pracowników potrzebują przedsiębiorcy działający w takich sektorach jak IT, e-commerce czy ochrona danych osobowych. Wiele ofert dotyczy także pracy na stanowisku: przedstawiciel handlowy. Zatrudnienie można znaleźć także w halach czy magazynach jako pracownik produkcji, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych na stanowisku sprzedawcy. Ponadto, poszukiwani są specjaliści w wielu dziedzinach, w tym także pracownicy fizyczni. Oferty pracy w Bydgoszczy znajdziesz na Aplikuj.pl

Poszukiwanie pracy po pandemii - gdzie i jak?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości, jakie w tym zakresie daje nam Internet. Na portalu aplikuj.pl codziennie pojawiają się nowe propozycje pracy, dlatego warto na bieżąco kontrolować sytuację. Jeśli któreś z ogłoszeń zwróci naszą uwagę, nie pozostaje nic innego, jak przesłanie CV czy listu motywacyjnego. Nie musimy więc wychodzić z domu, by zapoznać się z nowymi ofertami pracy, tak jakby to miało miejsce w przypadku korzystania z urzędów pracy.

W jaki sposób szukać nowej pracy?

Musimy mieć jednak świadomość, że obecnie każde dobre miejsce pracy jest na wagę złota i najprawdopodobniej będziemy musieli powalczyć z kilkoma kandydatami. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wykazać sporą wytrwałością. Kluczowe jest to, aby zbyt łatwo się nie poddawać!

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)