Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2021

Rynek pracy po pandemii - gdzie szukać pracy w Bydgoszczy i okolicach?

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu pracodawców do zwolnień w swoich firmach, a to z kolei spowodowało, że# na rynku pracy pojawiło się spore grono osób bezrobotnych. Część z nich ruszyła w poszukiwaniu nowego zatrudnienia, niektórzy zdecydowali się na podniesienie swoich kompetencji. Wielu z pewnością mocno zastanawiało się nad swoim dalszym zawodowym losem. Jak rynek pracy wygląda obecnie w takich miastach jak m.in. Bydgoszcz oraz w okolicznych miejscowościach? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

COVID-19 zaskoczył cały świat i uderzył nie tylko w służbę zdrowia, ale przede wszystkim w gospodarkę. W okresie pandemii rządy większości krajów wprowadziły liczne obostrzenia, a to spowodowało, że większość przedsiębiorstw nie mogło funkcjonować tak jak do tej pory. Jak zmienił się rynek pracy w Polsce - to pytanie zadaje sobie wiele osób. 

Rynek pracy a pandemia koronawirusa - co trzeba wiedzieć

Przede wszystkim, co nie jest żadnym zaskoczeniem, im dłużej trwał lockdown, tym bardziej wzrastało bezrobocie. Przedsiębiorcy nie mieli wyjścia i chcąc utrzymać swoje firmy musieli zwalniać pracowników. Pandemia koronawirusa najbardziej dotknęła takie branże jak rozrywka, gastronomia, turystyka czy hotelarstwo, ale patrząc szerzej - jej skutki odczuło większość podmiotów gospodarczych. Z jednej strony na rynku pracy pojawiło się mnóstwo bezrobotnych osób, z drugiej jednak firmy z większości branż przestały zatrudniać pracowników. Na szczęście, sytuacja powoli się stabilizuje, choć na powrót do pełnej normalności trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

W których branżach szukać zatrudnienia?

Tak naprawdę wiele zależy od naszych predyspozycji i oczekiwań. Z całą pewnością jednak pandemia sprawiła, że nowych pracowników potrzebują przedsiębiorcy działający w takich sektorach jak IT, e-commerce czy ochrona danych osobowych. Wiele ofert dotyczy także pracy na stanowisku: przedstawiciel handlowy. Zatrudnienie można znaleźć także w halach czy magazynach jako pracownik produkcji, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych na stanowisku sprzedawcy. Ponadto, poszukiwani są specjaliści w wielu dziedzinach, w tym także pracownicy fizyczni. Oferty pracy w Bydgoszczy znajdziesz na Aplikuj.pl

Poszukiwanie pracy po pandemii - gdzie i jak?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości, jakie w tym zakresie daje nam Internet. Na portalu aplikuj.pl codziennie pojawiają się nowe propozycje pracy, dlatego warto na bieżąco kontrolować sytuację. Jeśli któreś z ogłoszeń zwróci naszą uwagę, nie pozostaje nic innego, jak przesłanie CV czy listu motywacyjnego. Nie musimy więc wychodzić z domu, by zapoznać się z nowymi ofertami pracy, tak jakby to miało miejsce w przypadku korzystania z urzędów pracy.

W jaki sposób szukać nowej pracy?

Musimy mieć jednak świadomość, że obecnie każde dobre miejsce pracy jest na wagę złota i najprawdopodobniej będziemy musieli powalczyć z kilkoma kandydatami. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wykazać sporą wytrwałością. Kluczowe jest to, aby zbyt łatwo się nie poddawać!

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)