Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla uczniów Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

26 maja 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się #uroczystość wręczenia mandatów poselskich na XXIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

W wydarzeniu uczestniczyli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza – Dyrektor Biura Wojewody Grzegorz Roszak. Uczniowie Krzywoustego w ramach rekrutacji pogłębiali wiedzę dotyczącą ludności żydowskiej zamieszkującej tereny Gminy Nakło nad Notecią. Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie reprezentować 26 osób, jednak warto podkreślić, że Paweł i Tymoteuszem są jedynymi uczestnikami z powiatu nakielskiego.

Materiał: Tymoteusz Sobczak, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)