Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla uczniów Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

26 maja 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się #uroczystość wręczenia mandatów poselskich na XXIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

W wydarzeniu uczestniczyli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza – Dyrektor Biura Wojewody Grzegorz Roszak. Uczniowie Krzywoustego w ramach rekrutacji pogłębiali wiedzę dotyczącą ludności żydowskiej zamieszkującej tereny Gminy Nakło nad Notecią. Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie reprezentować 26 osób, jednak warto podkreślić, że Paweł i Tymoteuszem są jedynymi uczestnikami z powiatu nakielskiego.

Materiał: Tymoteusz Sobczak, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)