Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omówiono książkę Grażyny Jagielskiej

fot. pow.

fot. pow.

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w# Ślesinie poświęcone było rozmowie na temat książki Grażyny Jagielskiej, pt.: „Wszystkie moje domy”.

Jagielska pisze o spokoju, którego nie sposób czasami odnaleźć w codziennym życiu, o ciągłym strachu o najbliższych i o pustce pojawiającej się z dnia na dzień. Można powiedzieć, że lektura na swój sposób jest nieco dziwna, czasami wręcz męcząca. Znajdziemy tam dawkę humoru zaprawionego sporą ilością ironii oraz mnóstwo psychologicznych rozważań i wspomnień głównej bohaterki – dojrzałej kobiety, która osiąga kolejny etap w swoim życiu. Na pewno nie jest to łatwa książka w odbiorze i nie każdemu przypadnie do gustu.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 14 grudnia o godz. 14:00, a omawiać będziemy książkę Alessandro Baricco „Mr Gwyn”.
Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Jolanta Dąbrowska - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)