Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2024

"Spotkanie u Matki". Wyjazd seniorów do Górki Klasztornej

fot. DPS w Nakle

fot. DPS w Nakle

Tradycja nakazuje, aby w kalendarzu majowym było zaplanowane #już na stałe miejsce na wyjazd do Górki Klasztornej na Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: "Spotkanie u Matki".

W tym roku wyjątkowo uczestniczyliśmy w wydarzeniu tylko w roli widzów i kibicowaliśmy wszystkim uczestnikom spotkania, podczas pełnej modliw cudownej muzycznej atmosferze.

Podczas spotkania na scenie zaprezentowały się: Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie, Zespól Szkół Specjalnych Karnowo, Dom Pomocy Społecznej Suchorączek, Warsztaty Terapii Zajęciowej Liszkowo oraz Dom Pomocy Społecznej w Dębnie.

Następnie udaliśmy się do Łobżenicy na Bulwar 700-lecia oraz ścieżkę spacerową znajdującą się po drugiej stronie zalewu, które stały się ulubionym miejscem łobżeniczan, gdzie zjedliśmy lody i ruszyliśmy w drogę powrotną do naszego Domu.

Materiał: Magda Pasieka / Dom Pomocy Społecznej w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)