Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Spotkanie z podróżnikiem. Młodzież poznała kulturę Bliskiego Wschodu

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartkowe popołudnie 21 września 2023 r. uczennice i uczniowie# czwartej klasy angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział w interesującym spotkaniu z podróżnikiem Krzysztofem Krygierem.

Tematem wygłoszonej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną był „Izrael i Zachodni Brzeg Jordanu. Po obu stronach muru”. Prelegent wyróżniający się szeroką wiedzą geograficzną oraz historyczną regionu, przedstawił na tle krajobrazu naturalnego i krajobrazu kulturowego trudne relacje między Izraelczykami a Palestyńczykami.

Młodzież dodatkowo miała okazję poznać kulturę i tradycje Bliskiego Wschodu, a także dowiedzieć się więcej o ciekawych miejscach  turystycznych, jak również o architekturze świątyń  trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Spotkanie było dla uczniów nie tylko interesujące, ale także bardzo pouczające, gdyż poszerzyło ich horyzonty i pogłębiło treści programowe wymagane na maturze z geografii.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)