Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 marca 2023

Stypendyści Ministra Edukacji i Nauki. Alan Jagodziński i Monika Marach na gali

fot. powierzone

fot. powierzone

7 marca 2023 roku Alan Jagodziński, uczeń szubińskiego liceum, otrzymał z rąk #Marii Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty, stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

Na uroczystej gali w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu wyróżniono 48 młodych ludzi z województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których znalazło się tylko dwoje uczniów ze szkół powiatu nakielskiego – Alan Jagodziński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i Monika Marach z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznawane jest uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie, a tych Alanowi nie brakuje - jest bowiem czterokrotnym finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej, finalistą Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” i projektu „Humaniści na start!” oraz beneficjentem Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest także wielokrotnym zwycięzcą turniejów szachowych różnej rangi, bo królewska gra to kolejna z jego pasji.

Alanowi gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał: Arleta Marchlewska / I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 118 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)