Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2023

Świetlica zamieniła się w słodką krainę. Wspólne pieczenie pierników

fot. powierzone

fot. powierzone

5 grudnia 2023 roku świetlica wiejska #w Sucharach zamieniła się w prawdziwą słodką krainę. Tego dnia odbyło się tam wyjątkowe wydarzenie - wspólne pieczenie pierników, które zgromadziło mieszkańców i pociechy.

To niezwykłe przedsięwzięcie rozpoczęło się od tradycyjnego wypieku pierników przez mamy i babcie, które przygotowały pyszne ciasto według starych receptur. Następnie przyszła pora na magię wspólnego dekorowania. Dzieci i wnuki, wraz z doświadczonymi kucharkami, wzięły się do pracy, ozdabiając pierniki z pasją i kreatywnością.

Przełomowy moment nadszedł, gdy niespodziewany gość pojawił się zza horyzontu. Okazał się nim nic innego jak sam Święty Mikołaj, który przybył z dalekiego bieguna, by zaszczycić swoją obecnością maluchy ze Suchar. Radość i ekscytacja dzieci nie miały granic – wszyscy śpiewali Mikołajowi kolędy, witając go serdecznymi uściskami.

W magicznym klimacie Mikołaj rozdał upominki, nagradzając dzieci, które przygotowały dzieła sztuki piernikowej. Wszystkim dzieciom podziękował za wspaniałą zabawę i zaangażowanie w dekorowanie świątecznych smakołyków.

Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru dzieci, pełne radości i uśmiechu, zdecydowały się zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem, aby zatrzymać ten magiczny moment na dłużej. Po serdecznym pożegnaniu z gościem ze Laponii, wszyscy uczestnicy wydarzenia wrócili do domów pełni niezapomnianych wspomnień.

Ogromne podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka" oraz Radzie Sołeckiej wsi Suchary za wspaniałą organizację tego wydarzenia oraz za ufundowanie upominków dla dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu, mieszkańcy Suchar mieli okazję poczuć magię świąt w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób.

Materiał: Koło Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka"

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)