Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

fot. MRiRW

fot. MRiRW

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

Wystawcy z całego kraju zaprezentują produkty wysokiej jakości wyróżnione znakami jakości w tym znakiem Poznaj Dobrą Żywność, uczestniczące w systemach jakości żywności,  produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne oraz ze znakiem PRODUKT POLSKI.

Prezentacje produktów, degustacje, konkursy, pokazy i warsztaty kulinarne to tylko niektóre z atrakcji, które zaoferują gościom wystawcy i organizatorzy. Będzie można skosztować i zakupić m.in. najlepsze produkty mięsne, mleczarskie, warzywne oraz owocowe.

Ciekawe i różnorodne atrakcje

Dla najmłodszych zaplanowano mnóstwo gier i zabaw tematycznych. Czekamy na Was z animatorami, którzy prowadzić będą kreatywne zajęcia plastyczne z plecenia wianków z kwiatów, ale nie zabraknie również zawodów Hobby Horse, malowania twarzy, pokazów baniek mydlanych oraz iluzjonisty. W programie pikniku znajdują się również warsztaty kulinarne dla najmłodszych prowadzone przez znanego szefa kuchni. Nie zabraknie też uwielbianego przez dzieci dmuchanego placu zabaw.

W strefie muzealnej obejrzymy wystawę polskich zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych. Zaprezentowana zostanie także oferta edukacyjna dotycząca obrzędów i tradycji życia na wsi. Jedną z atrakcji pikniku będzie przejazd zabytkowych maszyn.

Specjalnym wydarzeniem pikniku będą gonitwy koni o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy.

Przyjdź i spędź z nami smacznie czas w otoczeniu zielonego Służewca!

Piknik Poznaj Dobrą Żywność

26 maja 2024 r. w godzinach 11:00–18:00

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    emerytka, w dniu 20-05-2024 19:54:26 napisał:

    A nasz Jarmark św Wawrzyńca będzie trwał od 25 czerwca do 26 maja br

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Rolnik, w dniu 25-05-2024 20:53:50 napisał:

    A co może Warszawka dać do jedzenia,jak oni nie lubią rolników. Pewnie z biedry. Mamy swoje regionalne a nie z czajki. A pro po jedzenia to Warszawka wszystko w słoikach jedzą.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)