Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Tematem książka Agnieszki Olejnik. Powieść, która skłania do refleksji

fot. powierzone

fot. powierzone

W listopadowe popołudnie, na kolejnym spotkaniu DKK w Paterku, omawiano książkę Agnieszki Olejnik pt. #„A potem przyszła wiosna”. Mimo lekko brzmiącego tytułu jest to powieść, która skłania do refleksji.

Co tak naprawdę jest ważne w życiu? Czy pogoń za sukcesem może sprawić, że dotychczasowe wartości i priorytety zostają zagubione w pędzie po sławę? I czy miłość, którą zdobywa się manipulacją i udawanymi uczuciami, to prawdziwa miłość, która przetrwa wszystko?

Główna bohaterka książki – celebrytka i aktorka Pola Gajda przechodzi załamanie nerwowe. Po zdradzie ukochanego, zrozpaczona i przytłoczona traumami z przeszłości postanawia odebrać sobie życie. Los jednak sprawia, że jej próby samobójcze zostają udaremnione. I jak na ironię tego losu, udaremnia to człowiek, który do tej pory był jej prześladowcą. Tropił każdy jej ruch, by błyskiem flesza udokumentować życie celebrytki aby tabloidy miały o czym pisać.

Zabiera ją do swojego rodzinnego domu i pozostawia pod opieką ojca. Pola zamyka się w sobie i próbuje ponownie targnąć się na swoje życie. Kolejny raz paparazzi ją ratuje. Czy Pola podniesie się z tego wszystkiego i czy rzeczywiście czas leczy rany? Autorka książki daje na te pytania odpowiedź na stronicach swojej powieści. Wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć co głównej bohaterce dało nadzieję na odzyskanie radości życia, zachęcamy do przeczytania książki Agnieszki Olejnik pt. „A potem przyszła wiosna”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 15 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)