Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Tematem książka Agnieszki Olejnik. Powieść, która skłania do refleksji

fot. powierzone

fot. powierzone

W listopadowe popołudnie, na kolejnym spotkaniu DKK w Paterku, omawiano książkę Agnieszki Olejnik pt. #„A potem przyszła wiosna”. Mimo lekko brzmiącego tytułu jest to powieść, która skłania do refleksji.

Co tak naprawdę jest ważne w życiu? Czy pogoń za sukcesem może sprawić, że dotychczasowe wartości i priorytety zostają zagubione w pędzie po sławę? I czy miłość, którą zdobywa się manipulacją i udawanymi uczuciami, to prawdziwa miłość, która przetrwa wszystko?

Główna bohaterka książki – celebrytka i aktorka Pola Gajda przechodzi załamanie nerwowe. Po zdradzie ukochanego, zrozpaczona i przytłoczona traumami z przeszłości postanawia odebrać sobie życie. Los jednak sprawia, że jej próby samobójcze zostają udaremnione. I jak na ironię tego losu, udaremnia to człowiek, który do tej pory był jej prześladowcą. Tropił każdy jej ruch, by błyskiem flesza udokumentować życie celebrytki aby tabloidy miały o czym pisać.

Zabiera ją do swojego rodzinnego domu i pozostawia pod opieką ojca. Pola zamyka się w sobie i próbuje ponownie targnąć się na swoje życie. Kolejny raz paparazzi ją ratuje. Czy Pola podniesie się z tego wszystkiego i czy rzeczywiście czas leczy rany? Autorka książki daje na te pytania odpowiedź na stronicach swojej powieści. Wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć co głównej bohaterce dało nadzieję na odzyskanie radości życia, zachęcamy do przeczytania książki Agnieszki Olejnik pt. „A potem przyszła wiosna”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 15 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)