Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2023

Turniej warcabowy. Uczestnicy wykazali się dużą cierpliwością

fot. powierzone

fot. powierzone

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier dla #dzieci i młodzieży. To również gra edukacyjna ucząca cierpliwości i koncentracji, rozwijająca umiejętność logicznego myślenia, planowania i wdrażania strategii. Warcaby wprowadzają również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz zasady „fair play”.

W czwartkowe popołudnie 30 listopada 2023r. Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego był organizatorem warcabowych rozgrywek. W tym wydarzeniu wzięli udział  uczniowie z klas 4 – 8. Uczestnicy  zostali dobrani w pary za pośrednictwem losowania.  Po dość długich zmaganiach, w czasie, których rozegrano emocjonujące etapy, wyłoniono najlepszych warcabistów naszej szkoły. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące lokaty:

Wyróżnienie: Jacek Kęsy kl.4a

3 miejsce: Jakub Mreła kl.4c

2 miejsce: Igor Smażyk  kl.4a

1 miejsce: Kacper Zandecki kl.4c

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, cierpliwością oraz zaangażowaniem nie tylko w swoje zwycięstwo ale również w grę swoich rówieśników. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Materiał: Beata Witusińska / Szkoła Podstawowa nr 2 Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)