Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Uczniowie Staszica na kursie stewardesy i stewarda. Egzamin z certyfikatem

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 20.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią  uczestniczyli #w Kursie stewardesy/stewarda linii lotniczych, przeprowadzonym przez wykładowcę akademickiego i stewarda linii lotniczych Norwegian Airlines, Radosława Szafranowicza-Małozięcia, reprezentująceco firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy. Celem kursu było pokazanie, jak wygląda praca stewardesy i stewarda.

Kursanci zaznajomili się z wymaganiami stawianymi kandydatom, chcącym podjąć pracę, jako członek personelu pokładowego - cabin crew. Uczniowie dowiedzieli się, jakie sytuacje mogą się wydarzyć podczas lotu, poznali procedury, związane z bezpieczeństwem pasażerów.

Kursanci nauczyli się wykonywać DEMO, korzystając z kamizelek ratunkowych, masek tlenowych, pasów bezpieczeństwa. Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, a ci, którzy go zdali, otrzymali certyfikat pod patronatem Polskiej Izby Turystyki. 

Organizatorem wydarzenia była mgr Patrycja Piwowarska, nauczycielka przedmiotów zawodowych turystycznych.

Materiał: Patrycja Piwowarska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)