Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Uczniowie Staszica na kursie stewardesy i stewarda. Egzamin z certyfikatem

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 20.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią  uczestniczyli #w Kursie stewardesy/stewarda linii lotniczych, przeprowadzonym przez wykładowcę akademickiego i stewarda linii lotniczych Norwegian Airlines, Radosława Szafranowicza-Małozięcia, reprezentująceco firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy. Celem kursu było pokazanie, jak wygląda praca stewardesy i stewarda.

Kursanci zaznajomili się z wymaganiami stawianymi kandydatom, chcącym podjąć pracę, jako członek personelu pokładowego - cabin crew. Uczniowie dowiedzieli się, jakie sytuacje mogą się wydarzyć podczas lotu, poznali procedury, związane z bezpieczeństwem pasażerów.

Kursanci nauczyli się wykonywać DEMO, korzystając z kamizelek ratunkowych, masek tlenowych, pasów bezpieczeństwa. Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, a ci, którzy go zdali, otrzymali certyfikat pod patronatem Polskiej Izby Turystyki. 

Organizatorem wydarzenia była mgr Patrycja Piwowarska, nauczycielka przedmiotów zawodowych turystycznych.

Materiał: Patrycja Piwowarska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)