Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Uczniowie Staszica w Gdańsku

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 22. listopada w Europejskim Centrum Solidarności #w Gdańsku odbyło się spotkanie młodzieży ZS. i. S. Staszica w Nakle nad Notecią z legendarnym liderem Solidarności, działaczem opozycji, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, Prezydentem Polski – Panem Lechem Wałęsą.

Pan Prezydent w trakcie spotkania w swoim przemówieniu próbował uświadomić młodzież, że przyszłość Polski, Europy i świata zależy od współczesnych młodych ludzi, którzy najpierw powinni wyciągnąć wnioski z historii, by następnie – na uzgodnionych wspólnie warunkach zbudować nową, lepszą rzeczywistość. Podkreślił role i znaczenie Unii Europejskiej, a Polski w budowaniu Europy.

Na zakończenie lider Solidarności odpowiadał na pytania dotyczące obecnej sytuacji politycznej w Polsce i Europie. W podziękowaniu młodzież nakielskiego Staszica przekazała Monografię Ziemi Krajeńskiej – z dedykacją Pana Tadeusza Sobola – Starosty Nakielskiego.

Po tym niezwykłym spotkaniu uczestnicy zwiedzili wystawę pt.: „Stocznia. Człowiek. Przemysł”, czyli gdańskie dzieje stoczniowe przeplatające się z historią polityki i przemysłu. Wszyscy wspólnie stwierdziliśmy , że nie ma Gdańska bez stoczniowego doświadczenia, a demokratycznych tradycji bez dziedzictwa Solidarności.

Organizatorem wyjazdu oraz spotkania z Prezydentem Lechem Wałęsą był p. Witold Szarszewski, opiekunami: p. Agnieszka Melińska, p. Tomasz Meliński oraz p. Karol Lizak

Materiał: Karol Lizak / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)